Šoubiz

Kompletné rebríčky Českého slávika: Tisíce hlasov dostala aj Bartošová

Iveta Bartošová
Zdroj: tn.cz

Pozrite si tiež, ako dopadli v českej ankete jednotliví slovenskí interpreti.

Český slávik Mattoni 2015 sa v sobotu niesol v znamení významných jubileí. Populárna spevácka anketa oslávila 50. výročie a Karel Gott získal 40. ocenenie. Nechýbala samozrejme veľkolepá šou a plno prekvapivých momentov. Ceny sa udeľovali dokopy v deviatich kategóriách, prehľad štyroch najpopulárnejších vám ponúkame v nasledujúcich riadkoch.


Spevák roka 2015

Ani vážna choroba neodradila velikána českej populárnej hudby Karla Gotta, aby si prišiel prevziať cenu pre Speváka roka. S 68 929 hlasmi sa stal zároveň aj Absolútnym slávikom. A k jubileu dostal ešte jedno ocenenie - platinového Slávika.

Za Gottom bolo v mužskej kategórii bolo dlho-dlho nič. Na druhom mieste skončil Tomáš Klus s 16 945 hlasmi, čo je o skoro 52-tisíc menej ako získal Božský Kája. Tretí bol Tomáš Ortel, nasledoval Daniel Landa a najlepšiu päticu uzavrel Richard Krajčo s tesným náskokom pred Michalom Davidom.


Speváčka roka 2015

Ak to takto pôjde ďalej, jubilovať bude o dva roky aj Lucie Bíla. Tá si v kategórii speváčok odniesla už 18. ocenenie. V tohtoročnej ankete získala 45 180 hlasov. V závese za ňou sa drží Lucie Vondráčková (40 328 hlasov) a na bronzovej pozícii skončila s väčšou stratou Ewa Farna (16 577). Do prvej päťky sa ešte zmestili Monika Absolonová (14 017) a Aneta Langerová (13 560). Zaujímavosťou je, že pomerne vysoko sa umiestnila aj zosnulá Iveta Bartošová. Dostala 4 666 hlasov, s ktorými obsadila 12. priečku.

Skupina roka 2015

Malé jubileum zažila na galavečere aj skupina Kabát. Kapela na čele so spevákom Josefom Vojtkom získala ocenenie Slávik už po desiatykrát. O necelých tritisíc hlasov menej mali Ortel, nasledoval Kryštof, Chinaski a Olympic.

Slávici bez hraníc 2015

V kategórii medzinárodných hviezd, ako už je zvykom, sa umiestnili iba slovenskí interpreti. Najviac hlasov dostala kapela No Name. Druhé miesto obsadil Meky Žbirka, za ním tesne tretí Elán, potom Horkýže Slíže a na piatom mieste Pavol Habera. V Česku na oko populárny Rytmus získal v českej ankete iba 1 260 hlasov, čo mu spomedzi slovenských interpretov stačilo na 22. miesto. Pred ním skončil napríklad Marián Vojtko, Jožo Ráž, Majk Spirit alebo aj Duo Yamaha.

PRAHA/ tn.cz, ml

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.