Šoubiz

Pripomeňme si Maestra Chudíka v legendárnej rozprávke Soľ nad zlato

Soľ nad zlato a Ladislav Chudík ako Soľný kráľ.
Zdroj: TV Markíza

Herecká legenda nás opustila 29. júna 2015 vo veku krásnych 91 rokov.

Herecká legenda a Maestro Ladislav Chudík. Keď sa povie jeho meno, mnohí si predstavia aj rozprávku Soľ nad zlato, kde si zahral Soľného kráľa, Rozprávkového kráľa, seriál Silvánovci alebo Dr. Sovu v Nemocnici na kraji mesta.

Bol to pán herec, pôsobil na Novej scéne Národného divadla, neskôr v divadle Pavla Országha Hviezdoslava a na Malej scéne do marca 2007. Od apríla 2007 pôsobil v novej budove SND.

Zdroj: TV Markíza

Jeho tvorba predstavuje vrchol moderného slovenského herectva. Známe sú jeho úlohy v hrách ako Skrotenie zlej ženy, Rómeo a Júlia, Macbeth, Jochanan, Po páde a mnoho ďalších. V rozhlase účinkoval aj ako recitátor a čítač, spočiatku hral romantických hrdinov, neskôr charakterové postavy. Ladislav Chudík bol dvakrát ženatý, druhýkrát si vzal za manželku právničku Alenu.

Zdroj: Profimedia.sk

V nemocnici bol hospitalizovaný v roku 2005 pre zápal brušnej dutiny a zlej priechodnosti čriev. Vyše mesiaca prijímal len umelú výživu. V októbri bol opätovne hospitalizovaný pre rovnaké ťažkosti. Herec zomrel 29. júna 2015 v jednej z bratislavských nemocníc na zlyhanie srdca a pľúc. Mal 91 rokov.

Zdroj: Profimedia.sk

Pripomeňme si tohto velikána v jednej z jeho úloh ako Soľného kráľa v rozprávke Soľ nad zlato na Prvý sviatok vianočný 25. decembra o 15.00 na TV Markíza.

BRATISLAVA/al

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti