Šoubiz

Smutná správa pre Karla Gotta. V nemocnici má byť aj na Štedrý deň

Karel Gott
Zdroj: TASR

Zlatý slávik statočne bojuje s bolesťami, ktoré sprevádzajú liečbu rakoviny lymfatických uzlín a Non-Hodgkinovho lymfómu.

Štedrý deň s milovanými dcérami Charlottou a Nelou musí oželieť spevák Karel Gott. Kvôli pokračujúcej chemoterapii zrejme bude musieť vianočné sviatky stráviť v nemocnici, píše tn.cz.

Prvú časť liečby zvládol Zlatý slávik nečakane dobre a lekári ho mohli prepustiť do domáceho ošetrovania. Cez všetky varovania lekárov dokonca pred týždňom dorazil na vyhlasovanie ankety Český slávik. Potlesk pri preberaní hlavnej ceny mu bol najlepšou terapiou. "Fanúšikovia pre mňa robia každý deň najviac tým, že na mňa myslia a prajú mi skoré uzdravenie. Ich neustála podpora je pre mňa neoddeliteľnou súčasťou liečby," ďakuje Zlatý slávik.

Ďalšie chemoterapie sú ale naplánované a plán liečby zasahuje aj do najkrajších sviatkov v roku. Tie tak budú na Bertramke tento rok smutné. Gott je ale s nutnosťou hospitalizácie zmierený. Statočne bojuje s bolesťami, ktoré sprevádzajú liečbu rakoviny lymfatických uzlín a Non-Hodgkinovho lymfómu. "Niekedy je mi lepšie, a potom zase horšie. Ale je to dôkaz, že terapia zaberá," povedal spevák v rozhovore pre nemecký Bild.

Lekári odhalili u Karla Gotta rakovinu lymfatických uzlín na začiatku novembra. Prišli na ňu náhodou pri operácii náhlej brušnej príhody, ktorá speváka postihla. Podľa Gottovho vyjadrenia stačilo pár týždňov oneskorenia a nebola by už šanca na vyliečenie.

PRAHA/tn.cz

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.