Šoubiz

Tri filmové Snehulienky. Hlasujte o najkrajšiu predstaviteľku

snehulienky.jpg
Zdroj: TV Markíza/ Profimedia.sk

Ktorá filmová predstaviteľka Snehulienky sa vám páči najviac?

Podľa knižnej predlohy rozprávky Snehulienka od bratov Grimmovcov, ktorý ju publikovali v roku 1812 vzniklo mnoho animovaných filmov, ale aj snímok s reálnymi predstaviteľmi. V roku 2012 sa s nimi roztrhlo vrece. Svetlo sveta uzrel nielen film Snehulienka (Mirror Mirror) s Lily Collins v hlavnej úlohe, ktorý ste už na Markíze videli (a len pred pár dňami opäť), ale aj fantasy Snehulienka a lovec, v ktorej hlavnú úlohu stvárnila hviezda Twilightu Kristen Stewart.

Mocná čarodejnica Ravenna (Charlize Theron) sa ľsťou votrela do priazne kráľa prosperujúcej a mocnej ríše. Po jeho smrti sa stáva kráľovnou. Ravenne ale podľa proroctva kúzelného zrkadla stojí v šťastí nevlastná dcéra Snehulienka (Kristen Stewart) a posadnutosť vlastnou krásou, ktorú by si chcela zachovať naveky.

Zdroj: TV Markíza

Všetky problémy by vyriešila Snehulienkina smrť, lenže dievčina uniká z domáceho väzenia do Temného lesa, odkiaľ sa ešte nikto živý nevrátil. Ale kráľovná potrebuje mať istotu, a tak si najme odvážneho lovca (Chris Hemsworth), ktorý dostane za úlohu ju vystopovať a priviesť naspäť. Jeho samovražednú misiu komplikujú nielen podivuhodní obyvatelia, ktorý les obývajú, ale aj to, že Snehulienka nie je len také obyčajné dievča.

Zdroj: TV Markíza

Prácu mu komplikuje aj statočný princ (Sam Claflin), ktorý má pre Snehulienku slabosť odmalička. Do cesty sa pripletie aj sedem trpaslíkov, ktorí vedia, že so Snehulienkou im svitla nádej na záchranu temnotou zmietanej ríše.

Nezabudnite si pozrieť film Snehulienka a lovec už dnes o 20.30 h na obrazovkách televízie Markíza.

Snehulienku si v tom istom roku zahrala aj herečka a dcéra speváka Phila Collinsa Lily Collins. Tá zase v snímke Snehulienka (v origináli Mirror Mirror) unikala pred zlou kráľovnou, ktorú si zahrala Julia Roberts.

Zdroj: Profimedia.sk

Príbeh o Snehulienke sa v roku 2001 dočkal aj televízneho spracovania. V tminisérii ju stvárnila herečka Kristin Kreuk, dobre známa aj ako Lana zo seriálu Smallville či Catherine z vydareného seriálového remakeu Kráska a zviera, ktorý pred časom vysielala televízia Doma.


BRATISLAVA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.