Šoubiz

Takto reagovali na smrť Philipa Seymoura Hoffmana slávne hviezdy

Phillip Seymour Hoffman
Zdroj: SITA

V nedeľu svet šokovala správa o jeho úmrtí.

Agentúra SITA prináša reakcie osobností kultúrneho života na nečakaný odchod 46-ročného Američana, za ktorý zrejme môže heroín.

„Mala som veľké šťastie, že som mohla poznať výnimočného Philipa Seymoura Hoffmana a pracovať s ním. Jeho odchod ma hlboko zasiahol. Úprimnú sústrasť jeho rodine," Julianne Moore, ktorá s Hoffmanom účinkovala vo viacerých filmoch, napríklad Hriešne noci (1997), Magnólia (1999) alebo pripravovanej dobrodružnej snímke Hry o život: Drozdajka 1, ktorá je treťou zo štyroch filmových adaptácií obľúbenej knižnej série z pera Suzanne Collins.

Zdroj: SITA


„Toto je strašný deň pre tých, čo pracovali s Philipom. Bol to obrovský talent. Úprimnú sústrasť jeho rodine," Tom Hanks, ktorý s Hoffmanom pracoval na filme Súkromná vojna pána Wilsona (2007).

„Neviem, čo povedať. Je to hrozné," George Clooney, ktorý s Hoffmanom pracoval na filme Deň zrady (2011).

„Nemám slov. Bol príliš skvelý a my sme príliš zdrvení," vyjadril sa prostredníctvom hovorcu Mike Nichols, ktorý režíroval spomínanú Súkromnú vojnu pána Wilsona.

„Správa o Philovej smrti ma šokovala a zarmútila. Je to strašná strata a skutočná tragédia pre jeho rodinu. Pri práci s ním som sa veľmi bavil. Mal výnimočne vysoké nároky a tiež bol nesmierne zábavný. Bol to výnimočný umelec a ja som ho mal veľmi rád," broadwayský režisér Matthew Warchus, ktorý so zosnulým hercom spolupracoval na predstavení True West.

Zdroj: SITA


Mnohé osobnosti vyjadrili svoje pocity prostredníctvom sociálnej a mikroblogovacej siete Twitter.

„Obrovská strata. Úžasný herec, veľkorysý a skromný človek. Phil Hoffman," Ben Stiller, ktorý s Hoffmanom hral v romantickej komédii Riskni to s Polly (2004).

„Dnes sme stratili jedného z velikánov. Odpočívaj v pokoji, môj priateľ Philip Seymour Hoffman. Budeš nám navždy chýbať," Aaron Paul.

„NIE!!!!! Zomrel Philip Seymour Hoffman. Milý, úžasný muž a jeden z najlepších hercov. Odpočívaj v pokoji Philip Seymour Hoffman. Všetci, ktorí sme obdivovali tvoje herecké výkony, sme vďační a veľmi, veľmi smutní," napísala v niekoľkých tweetoch Mia Farrow.

„Slová nestačia na vyjadrenie smútku, ktorý cítim zo straty hereckého génia a priateľa. Odpočívaj v pokoji Philip Seymour Hoffman," Courtney Love Cobain.

„Práve som sa dopočul o Phillipovi Seymourovi Hoffmanovi. Strašné. Bol to nesmierne nadaný herec. RIP," Justin Timberlake

Zdroj: SITA


„Philip Seymour Hoffman bol úžasný, talentovaný muž. Táto ranná správa je šokujúca a smutná. Úprimnú sústrasť jeho rodine," moderátorka Ellen DeGeneres.

„Phillip Seymour Hoffman bol jedným z najlepších hercov. Sú to skutočne strašné správy," spevák John Legend.

„Drahý Philip, krásna, krásna duša. Pre tých najcitlivejších z nás môže byť hluk priveľa. Boh ti žehnaj," herec Jim Carrey.

Ďalšími, ktorí vyjadrili svoj zármutok a úprimnú sústrasť rodine, boli napríklad Sean Astin, Elijah Wood, Evan Rachel Wood, Busy Philipps, Eric Stonestreet, Steve Martin, Christina Applegate, Avril Lavigne, Jesse Tyler Ferguson, Kate Walsh, Zach Braff, Joel McHale, Eli Roth, Val Kilmer, Andie MacDowell, Russell Brand, Channing Tatum, Adam Lambert, Katie Couric, Lena Dunham, James L. Brooks, Jon Favreau alebo Dana Brunetti.

 


USA/SITA

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti