Šoubiz

Hviezdou Plesu v opere bude starnúca hviezda 80. rokov

Paul Young.jpg

Už 59-ročný Paul si hitmi ako Wherever I Lay My Hat či Every Time You Go Away podmanil svet.

Ples v opere otvorí úderom na gong opäť muž. Svoje najväčšie hity v historickej budove Slovenského národného divadla zaspieva 9. januára 2016 svetová hviezda hudobnej scény Paul Young. Podľa hudobných odborníkov však ide o starnúcu hviezdu 80. rokov.

Známy hudobník začínal ako klavirista a basgitarista, no jeho život i kariéru nakoniec ovplyvnila veľká láska k spevu. Celým menom Paul Antony Young bude po Rickovi Astleym či Lise Stansfield ďalšou hviezdou, ktorá slávnostným úderom na gong otvorí už 16. dobročinný Ples v opere.


Už 59-ročný Paul si hitmi ako Wherever I Lay My Hat či Every Time You Go Away podmanil svet. Úspech dosiahol najmä svojím špecifickým barytónovým hlasom. Ako jeden z mála hudobníkov sa vo svojej tvorbe okrem popu zameriaval na žáner tzv. bieleho soulu. Vydal osem štúdiových albumov, množstvo singlov a spolupracoval s veľkými menami hudobnej scény, ako sú napríklad Stevie Wonder alebo Zucchero. Ich spoločný hit Senzana Donna poznajú dodnes všetky generácie po celom svete.

Britskému hudobníkovi je blízka i charita. V roku 1984 bol členom legendárnej formácie Band Aid, ktorú zostavil Bob Geldof na podporu hladomorom trápenej Etiópie. Spoločne naspievaný hit dvadsiatky britských, amerických a írskych hudobníkov Do They Know It's Christmas?, v ktorom Paul naspieval úvodné tóny, zožal obrovský úspech na celom svete a jeho cover verzie prespievalo množstvo známych muzikantov.


Aj v tomto roku absolvoval Paul Young množstvo charitatívnych koncertov, ktorých výťažky smerovali na pomoc chorým deťom. Dobročinný 16. ples v opere venuje celý výťažok od hostí nadchádzajúceho ročníka nadácii Socia na zriadenie a prevádzku 4. centra včasnej intervencie na Slovensku. Centrum, ktoré pomáha rodinám s deťmi s poruchami vývinu, pribudne v Banskej Bystrici.

„Považujeme za veľmi cenné mať na Plese v opere hviezdu svetového mena, ktorej je tak blízka myšlienka dobročinnosti. Verím, že pre hostí plesu bude vystúpenie Paula Younga jedinečným zážitkom," dodáva riaditeľka Plesu v opere Andrea Cocherová.

Ples v opere začal písať svoju históriu v roku 2001. Na začiatku bol zámer nadviazať na plesovú tradíciu, ktorá sa pestovala v mestách po celom Slovensku. Dnes predstavuje nielen spojenie spoločenskej elegancie, vysokého kultúrneho zážitku, ale neodmysliteľne k nemu patrí aj jeho dobročinné poslanie.

BRATISLAVA/TASR, iý

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.