Markizácke hviezdy ako postavy z kultových filmov. To musíte vidieť

Filmy, koláž
Zdroj: Markíza

Slovenskí herci ako ich rozhodne nepoznáte.

Kto by nepoznal kultové filmové hity ako S tebou ma baví svet, Ako vytrhnúť veľrybe stoličku, Pelíšky, či Pacho, hybský zbojník? Hádam neexistuje na Slovensku divák, ktorý by tieto legendárne snímky nevidel aspoň raz. A keďže Televízia Markíza počas sviatkov tieto filmy bude pre veľký záujem vysielať, rozhodla sa splniť sen viacerým slovenským hercom a ponúkla im možnosť byť aspoň na chvíľku súčasťou týchto filmov.

Tak ako minulý rok, aj tento herci z našich seriálov boli fotení v úlohách, v ktorých ste ich ešte nevideli. Minulý rok to boli rozprávky, bez ktorých si nevieme predstaviť Vianoce – teda Pyšná princezná, Tri oriešky pre Popolušku, Perinbaba a ďalšie. Tento rok Televízia Markíza hercov „obsadila“ do spomínaných známych filmov.

Oslovení herci nezaváhali ani na chvíľku a svojich postáv sa zhostili naozaj bravúrne. Počas fotenia vládla uvoľnená atmosféra a každý jeden z hercov sa z tohto špeciálneho fotenia veľmi tešil. Ako nám prezradila Marta Sládečková, zbožňuje herecké umenie svojej českej kolegyne Simony Stašovej, a tak sa  „úlohe“ Šebkovej, ktorú v Pelíškoch práve Stašová hrá, nesmierne potešila.

Problém jej robil na pľaci len večný výmyselník Maroš Kramár. Ten ju celý čas presviedčal, že jej dá do vlasov zapálenú prskavku. Keďže nikto nechcel, aby herci pri fotení utrpeli nejakú ujmu, tento záber sa fotil aj s nezapálenou prskavkou.

Pozrite si, ako sa fotili tieto scény:


Súčasťou produkcie fotenia bolo aj dobové oblečenie a rekvizity, ktoré sa pri fotení použili. Český herec Petr Vágner, ktorého poznajú diváci z Búrlivého vína ako Tomáša Krála, pricestoval z Prahy do Bratislavy iba kvôli tomuto foteniu. Petr nie je zvyknutý na fúzy, ktoré musel mat kvôli podobe s Pavlom Novým z filmu S tebou ma baví svet, na sebe. Pripadal si veľmi komicky. Samozrejme si ho doberali aj jeho kolegovia Martin Mňahončák a Marek Majeský.

Úlohy Emmy Thompson z Kúzelnej opatrovateľky sa nevedela dočkať Barbora Švidraňová. Tú nevyviedla z miery ani veľká bradavica, ktorú jej vizážistka musela pre fotenie dorobiť na tvári.

Počas fotenia scény z filmu Ako vytrhnúť veľrybe stoličku, kde hlavný hrdina Tomáš Holý ako Vašek telefonuje s Lubošom, bolo vtipné, že Marko Kramár, ktorý na fotení stvárňoval Vaška, nevedel správne držať slúchadlo. Pravdepodobne ešte nikdy nevolal cez pevnú linku a už vôbec nie s takýmto starým aparátom, ktorý bol použitý ako rekvizita. Veď nakoniec, tento film sa nakrúcal pred takmer štyridsiatimi rokmi.

Pri fotení scény z filmu Kučeravá Sue sa zase rekvizita z fotenia zjedla. Milovi Kráľovi tak zachutila kukurica, s ktorou fotil, že ju nakoniec celú zjedol. A pridala sa k nemu aj rozkošná Jasmínka Legelová, ktorá na fotkách bravúrne zvládla postavu Sue.

Všetky fotky boli postprodukčne upravené tak, aby čo najviac pripomínali atmosféru z daných filmov.

A takto bude Televízia Markíza vysielať spomínané, dnes už kultové filmy:

Pacho, hybský zbojník – pondelok 21. 12. o 20:30
Kúzelná opatrovateľka 1 – utorok 22. 12. o 16:55
S tebou ma baví svet – utorok 22. 12. o 20:30
Kučeravá Sue - streda 23. 12. o 12:25
Pelišky – streda 23. 12. o 21:50
Kúzelná opatrovateľka 2 – piatok 25. 12. o 16:50
Ako vytrhnúť veľrybe stoličku – utorok 29. 12. o 17:10

Juraj Loj a Zuzka Kanócz prežívajú šťastné obdobie. Narodila sa im dcérka.

Exkluzívne u Mariky Gombitovej doma. Vieme, ako a s kým bude tráviť vianočné sviatky.

Poznajú ho všetci. Fenomén GoGo opantal Slovensko.

BRATISLAVA/ Boris

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Marta Sládečková

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.