Boli sme na 16. ročníku Plesu v opere. Takto to tam vyzeralo

 Riaditeľ TV Markíza Matthias Settele s partnerkou na Plese v opere.
Zdroj: TV Markíza

Krásne róby a významní hostia, ktorí sa spojili pre dobrú vec.

Šestnásty ročník najväčšieho dobročinného spoločenského podujatia - Plesu v opere, má aj tento rok za cieľ pomáhať. Vyzbierané prostriedky pôjdu na zriadenie a prevádzku „Centra včasnej intervencie" v Banskej Bystrici.


Tohtoročný Ples v opere slávnostne otvoril úderom na gong spevák Paul Young. Minulý rok sa podarilo vyzbierať viac ako milión eur, tak všetci dúfajú že tento rok to bude ešte viac.

Druhýkrát v histórii tohto podujatia sa tejto pocty dostalo mužovi, pred rokom to bol jeho kolega a priateľ, anglický spevák Rick Astley. A 14 ročníkov pred ním to boli vždy iba dámy umeleckého sveta. Jednu vec však organizátori nezmenili, už po 16. raz bude plesových hostí sprevádzať dáma, známa moderátorka Vera Wisterová.

Režisérkou Plesu v opere je rovnako ako minulý rok česká choreografka Jana Burkiewicz, hudobným dramaturgom skladateľ, producent a hudobník Oskar Rózsa. Okrem hviezd plesu Paula Younga v programe vystúpia aj Janko Lehotský, Oskar Rózsa, Eugen Vizváry, František Griglák a Martin Valihora, ktorí oživia hudbu legendárnej hudobnej skupiny Modus, Katka Knechtová, Jana Kirschner, Peter Lipa, Dan Bárta, Ondřej Brzobohatý, orchester Cigánski diabli a ďalší umelci.

Čestný plesový výbor je tohto roku zostavený opäť zo známych osobností, sú nimi herečka Emília Vášáryová, ambasádorka dobročinného poslania Plesu v opere, Eva Blahová, profesorka operného spevu, herec Martin Huba, generálny riaditeľ SND Marián Chudovský, Pavol Lančarič, generálny riaditeľ Orange Slovensko, Elena Kohútiková, zástupkyňa generálneho riaditeľa VÚB banky, Jaromír Pastorek, splnomocnenec vlády pre výskum a inovácie, a Ľubica Vargicová, sopranistka Opery SND.

Ples v opere začal písať svoju históriu v roku 2001. Na začiatku bol zámer nadviazať na plesovú tradíciu, ktorá sa pestovala v mestách po celom Slovensku. Prvou hviezdou v roku 2001 bola speváčka Lucie Bílá, moderátorkou Alena Heribanová. Ples v opere našiel svoje miesto v historickej budove Slovenského národného divadla v Bratislave, ktorá sa spája s vrcholnými umeleckými aj spoločenskými podujatiami. Plesu sa opätovne dostalo tej cti, že nad ním prevzala záštitu Bratislava, hlavné mesto Slovenskej republiky. Každoročne ho poctia svojou prítomnosťou významné osobnosti spoločenského a hospodárskeho života.

BRATISLAVA/TV MARKÍZA, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ples v opere

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.