Srbsko udelilo občianstvo americkému hercovi Stevenovi Seagalovi

Steven Seagal
Zdroj: Markíza

Seagal patrí k niekoľkým západným celebritám, ktoré sa osobne poznajú s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a velebia jeho politiku.

Srbsko udelilo americkému akčnému hercovi Stevenovi Seagalovi štátne občianstvo. Rozhodnutie, oznámené v oficiálnom vestníku prišlo po tom, ako Seagal nedávno dvakrát navštívil túto balkánsku krajinu, pochválil tamojších lídrov a uviedol, že sa cíti byť Srbom.

Počas jednej z týchto návštev bolo hercovi ponúknuté, aby viedol výcvik srbských špeciálnych policajných jednotiek v aikide, japonskom bojovom umení, ktoré využíva vo svojich filmoch. Jeho návštevy boli sponzorované bližšie nešpecifikovanou proruskou srbskou skupinou, informovala dnes agentúra AP.

Seagal patrí k niekoľkým západným celebritám, ktoré sa osobne poznajú s ruským prezidentom Vladimirom Putinom a velebia jeho politiku napriek prudkému ochladeniu diplomatických vzťahov medzi Moskvou a Západom. Srbsko sa oficiálne snaží o členstvo v EÚ, čelí však silnej opozícii prokremeľských nacionalistov.

BELEHRAD/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Herec

Dôležité udalosti