Šoubiz

Legenda Morricone si v Bratislave vyslúžil neutíchajúce standing ovation

20160119ENNIO_MORRICONE06317148.jpg
Zdroj: TASR

A zaslúžene! Osemdesiatsedemročný Maestro predviedol úžasný výkon.

Do Bratislavy už druhýkrát zavítal svetoznámy skladateľ, dirigent a bývalý trubkár Ennio Morricone. Športová hala Ondreja Nepelu sa zaplnila takmer do posledného miesta. Nádherné filmové skladby v podaní Českého národného symfonického orchestra vypočuť nielen Slováci. V hľadisku sa ozývala čeština, nemčina a na svojho rodáka sa prišli pozrieť aj Taliani.

Zdroj: TASR

Keďže ide o turné pri príležitosti 60. výročia Maestrovej tvorby, koncert bol rozdelený na jednotlivé sekcie po troch skladbách. Dojímavú pomalú a srdcu lahodiacu hudbu, ktorej dominovali husle či flauta, striedali rázne skladby. Diváci nedostali šancu sa nudiť.

Celý večer nedočkavo čakali na skladby z filmu Quentina Tarantina The Hateful Eight. Jeho najnovšie dielo je totiž nominované na Oscara za najlepšiu filmovú hudbu. Morricone ich v spolupráci s Českým národným symfonickým orchestrom predstavil hneď v druhej časti koncertu hneď po prestávke. Naživo zahral skladby Stage Coach to Red Rock a Bestiality prvýkrát v Prahe a následne v Bratislave.

Zdroj: TASR

Najväčší úspech však mali práve notoricky známe skladby z trilógie Dollar Trilogy režiséra Sergia Leoneho s Robertom De Nirom v hlavnej úlohe. Odznela skladba Deborah´s Theme z Once Upon a Time in America.


Obrovský potlesk zožala skladba Man With A Harmonica z filmu Once Upon A Time In The West či Jill´s Theme s ďalšou skladbou Ecstasy of Gold v prevedení svetoznámej sopranistky Susanny Rigacci, ktorá vystúpila aj na minuloročnom koncerte.

Fanúšikovia si mohli vypočuť aj skladby z filmov The Good, The Bad and The Ugly, The Mission, pieseň Chi Mai zo snímok Maddalena (1971) a Le Professionnel (1981), I Promessi Sposi, Vatel, Per le antiche scale, L´eredita Ferramonti či Red Tent.

Napriek vysokému veku Maestro a jeho orchester zahral tri prídavky. Celá hala ho obdarila niekoľkokrát standing ovation, ktoré trvalo niekoľko minút. A zaslúžene!
BRATISLAVA/ Nikola Teleková

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.