Výsledok Plesu v opere: Vyzbieraná suma zaskočila aj organizátorov

Vďaka Plesu v opere sa bude opäť pomáhať
Zdroj: TV Markíza

Suma, ktorá sa podarila vyzbierať pomôže vybudovať hneď dve Centrá včasnej intervencie.

Narodenie dieťaťa so zdravotným postihnutím je pre jeho rodičov obzvlášť ťažké. Najmä vtedy, keď im nikto nepomôže. Centrá včasnej intervencie to ale dokážu. U nás je ich však málo, a tak sa organizátori Plesu v opere aj Nadácia Markíza rozhodli prispieť k vybudovaniu ďalších.

Keď si Kristínkini rodičia priniesli dcérku z pôrodnice domov, ešte netušili, že nie je v poriadku. Až postupne si začali uvedomovať, že dievčatko nedvíha hlavičku a že sa neotáča. Potrebovali odbornú pomoc, ktorú im v tom čase nikto neposkytol.

Dnes už takúto pomoc bezplatne ponúkajú centrá včasnej intervencie v Bratislave, Žiline a Prešove. Pre približne dvetisíc detí narodených so zdravotným postihnutím to však nestačí. A tak sa organizátori Plesu v opere rozhodli tohtoročný výťažok - 232 069 eur, venovať k vybudovaniu štvrtého centra v Banskej Bystrici.

Suma, ktorá sa vďaka Plesu v opere podarila vyzbierať, predčila očakávania aj samotných organizátorov a hostiteľov. A tak sa rozhodli na miesto jedného Centra včasnej intervencie - vybudovať dve.


BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Ples v opere

Dôležité udalosti