Šoubiz

Spevák Black (†53), autor hitu Wonderful Life, tragicky zahynul

Colin Vearncombe alias Black v časoch najväčšej slávy.
Colin Vearncombe alias Black v časoch najväčšej slávy Zdroj: Profimedia

S manželkou Camillou mal troch synov.

Vo veku 52 rokov zomrel írsky spevák Black, vlastným menom Colin Vearncombe. V 80. rokoch sa preslávil hitom Wonderful Live, informuje irishtimes.com

Zdroj: Profimedia

Osudnou sa mu stala havária v Corku, ktorá sa stala 10. januára. Spevák šoféroval z domu v meste Schull na letisko. Po nehode bol 16 dní v umelom spánku, z ktorého sa už neprebral. Poslednýkrát vydýchol v kruhu najbližších v miestnej nemocnici.

Hoci Colina v 80. rokoch všetci Slováci prezývali Black, v skutočnosti išlo o hudobné zoskupenie, ktoré tvoril Vearncombe, Dane Goulding (basa) a ďalší priateľ zo školy (bicie). Ich prvým singlom bola skladba Human Features (1981), nasledoval singel More than the Sun (1982).

Celosvetový úspech však prišiel práve so skladbou Wonderful Life a rovnomenný album bol rovnako úspešný. Aj ďalšie dva albumy Comedy (1988) a Black (1991) sa predávali v miliónoch.

V tom čase sa Colin oženil so švédskou speváčkou Camillou Griehsel z kapely One 2 Many. Spevák sa rozhodol založiť si vlastnú nahrávaciu spoločnosť Nero Schwarz a vydal si album Are We Having Fun Yet? (1993).

Nasledovala dlhšia odmlka. Na scénu sa vrátil v roku 1999 s kolekciou vlastných nahrávok a pod vlastným menom. K menu Black sa vrátil v roku 2005 keď vydal Between Two Churches. Na albume sa nachádza aj pieseň Wonderful Life. Posledný album mu vyšiel v apríli minulého roka.

Colin po sebe zanechal manželku Camillu a tri deti.


BRATISLAVA/tvnoviny.sk

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.