Šoubiz

Slovenskí krásavci, z ktorých vo svete padajú na zadok

modeli.jpg
Zdroj: Instagram

Modeling je na prvý pohľad jednoduchá práca. No opak je pravdou. Modeli priznávajú, že najťažšie na nej je cestovanie.

Častokrát začínajú ako 17-roční. Z obyčajných chlapcov, ktorých nikto nepoznal, sa stali svetovo vyhľadávaní modeli. V čom im to zmenilo život?

"Viacej sa starám o seba ako vyzerám. Samozrejme to zrkadielko musí byť," hovorí Frederik Múka. "Ja to beriem skôr ako takú príležitosť cestovať a zažiť veci," hovorí Filip Hrivňák.

Modeling je na prvý pohľad jednoduchá práca. No opak je pravdou. Modeli priznávajú, že najťažšie na nej je cestovanie.

"Človek musí byť veľmi flexibilný," hovorí Jakub Zelman. "Aj keď sa to nezdá, je to vyčerpávajúce. Za týždeň napríklad otočím Ameriku aj trikrát," hovorí Filip. "Niekedy sa z minúty na minútu človeku zmení program," dodáva Jakub.

Modeli spolupracujú s tými najznámejšími svetovými značkami a stretávajú sa so známymi celebritami. Aké je to fotiť s modelkami ako Kate Moss či Adriana Lima? "Sú to proste osobnosti a je to z nich cítiť," prezrádza Filip.

V posledných rokoch patria slovenskí modeli k najvyhľadávanejším a poznajú ich na celom svete.

"Sú inteligentní, majú charakter, osobnosť. Nie je to len o peknej tvári a peknej postave," vysvetľuje agentka Dominika Svetíková.

"Nie som len taká klasický fešák, som skôr ľahšie zapamätateľný," myslí si o sebe Filip.

Byť súčasťou svetového modelingu je náročné. O lukratívny biznis možno ľahko prísť, a preto svoju prácu berú zodpovedne. "Je to ešte zodpovednejšie ako iné zamestnania, lebo je dôležité, ako človek vyzerá," hovorí Jakub.

Všetci sa zhodujú v tom, že ich práca baví. Dokedy sa ale modelingu chcú venovať?

"Dúfam, že to bude čo najdlhšie," hovorí Frederik. "Vidím sa tak dlho, pokiaľ ma budú chcieť a pokiaľ ma to bude napĺňať a baviť," tvrdí zase Jakub. "Pokiaľ sa bude dať a pokiaľ budem v biznise žiadaný," dodal Filip.BRATISLAVA/ Martina Štefanková

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti