V mrazoch polonahý do jazera. Slovenská kapela sa v klipe odviazala

Untitled-2.jpg

Počas nakrúcania bolo okolo nuly a poriadna zima.

Gitarová hudba skupiny Kvety v podpaží vždy znela aktuálne a držala krok so svetovými trendmi. A to všetko v slovenskom jazyku! K okrúhlemu výročiu si kapela darovala darček v podobe EPčka nazvaného Skorocel. Bolo nahrávané počas jesene v štúdiách S32 a Klakson, ale aj v kapelovej skúšobni.

Jeho producentom je Lukáš „Kolja" Kolivoška, ktorému sa podarilo docieliť, že album pôsobí veľmi kompaktne a zároveň pestro. Nachádza sa na ňom päť skladieb, ktoré vynikajú dômyselnými aranžmánmi a bohatou inštrumentáciou. Skorocel vychádza na CD nosiči v limitovanej 100 kusovej edícii s ručne vyrábaným a maľovaným obalom. Pod botanické kresby skorocelu na obale sa podpísala grafička Natlia.

Klip sa nakrúcal na malom jazere Turzov pri Gelnici 11. decembra a v kováčskej dielni v Prešove pod taktovkou Jarisa. Bolo okolo nuly a poriadna zima. Spevák však neváhal a polonahý vošiel do jazera.

„V slovách piesne Prázdne slová sa vieme riadne zamotať. Strácajú mnohokrát svoj význam v spleti interpretácií. Koľko pravdy skrýva ublížená duša, ktorej nemý vzlyk rozospieva jeseň. Symbolickou očistou chladom a vodou - samota v jednote s prírodou zanechá smútok tam, kde začína život.


PREŠOV/redakcia šoubizu

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kapela

Dôležité udalosti