Šoubiz

Svetová smotánka sa stretla v Rakúsku. Vo Viedni sa plesalo

Wiener Opernball 2016
Wiener Opernball 2016 Zdroj: AP

Vstupenka na ples stála 290 eur, cena jednotlivých lóží sa pohybovala od 10-tisíc do 20 500 eur.

Za mimoriadnych bezpečnostných opatrení a veľkého záujmu zvedavcov sa vo štvrtok večer začal v rakúskej metropole 60. Ples v opere. Organizátori a personál boli už krátko pred otvorením budovy Viedenskej štátnej opery, tradičného dejiska tejto spoločenskej udalosti, plne pripravení uspokojiť viac ako 5000 očakávaných hostí.

Ani tentoraz nechýbali viacerí prominenti, a to nielen z Rakúska, ale aj zo zahraničia. Boli medzi nimi napríklad americká herečka Brooke Shieldsová, syn svetoznámej francúzskej filmovej hviezdy sužovanej zdravotnými problémami Alaina Delona - Anthony Delon, ďalšia zámorská herečka Pamela Andersonová, šéf milánskej opernej scény La Scala Alexander Pereira, rakúsky oscarový filmový režisér Stefan Ruzowitzky, ale aj holandský raper Mr. Probz či v nemecky hovoriacich krajinách populárny rakúsky interpret Andreas Gabalier.


Zdroj: Profimedia.sk

S prestavbou hľadiska opery sa začalo ešte v utorok a miestami sa na nej podieľalo až 350 odborných a 150 pomocných pracovných síl. Ples už tradične otvoril tanec 144 párov debutantov. Súčasťou kultúrneho programu, v ktorom zazneli melódie Johanna Straussa ml., Franza Lehára, ale aj Gioachina Rossiniho alebo Giacoma Pucciniho, boli aj vystúpenia žijúcej legendy opernej scény, španielskeho tenoristu Plácida Dominga, a ruskej sopranistky Oľgy Pereťaťkovej.

Pre hostí bolo pripravených viac ako 800 fliaš šampanského, 900 fliaš vína a rôzne gastronomické špeciality. Pre všetkých, ktorí sa z rôznych príčin nedostali do vypredanej Viedenskej štátnej opery, pripravila verejnoprávna rakúska televízia ORF niekoľkohodinový priamy prenos z podujatia. Vstupenka na ples stála 290 eur, cena jednotlivých lóží sa pohybovala od 10-tisíc do 20 500 eur.


VIEDEŇ/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti