Šoubiz

Náhla strata legendárneho bubeníka! Vlado Černý prehovoril o bratovi

cerny2.jpg
Zdroj: TVNOVINY.sk

K náhlemu odchodu Ďura Černého sa vyjadril aj líder kapely Tublatanka Maťo Ďurinda.

Hoci mal dlhodobé problémy, ktoré mu spôsoboval syndróm dráždivého čreva, jeho smrť šokovala celé Česko aj Slovensko. Legendárny bubeník Ďuro Černý nás nečakane opustil a už je v hudobnom nebi. Zakladateľovi Tublatanky a členovi kapely Slobodná Európa prasklo črevo a hoci sa podrobil operácií, boj o život prehral.

Smútia priatelia, kolegovia a najmä rodina. Málokto vedel, že hudobník bol nevlastným bratom herca Vlada Černého. "On bol neuveriteľne talentovaný chlapec. Ja som ho obdivoval, celú kapelu Tublatanka, bolo to úžasné. Prežil si veľa ťažkých chvíľ, z ktorých sa nakoniec dostal. Všetko malo byť v najlepšom poriadku, ale mal problémy so syndrómom dráždivého čreva," povedal nám herec.

"Bol tak fantastický človek. Bol veľmi obľúbený. Všetci ho mali radi. Pomohol, čo mohol. Nebol mamonár, bol to jeden skvelý, citlivý a samozrejme aj veľmi vtipný chlapec. Profesne sme sa začali viac stretávať posledné roky, ale každé Vianoce sme spolu trávili u nás doma. Bude veľmi chýbať. Strašne chýbať," povedal nám zlomeným hlasom Vlado Černý.


K náhlemu odchodu Ďura Černého sa vyjadril aj líder kapely Tublatanka Maťo Ďurinda. "Ďuro prekypoval bubeníckymi nápadmi. On bol prirodzený talent. Mal ho od Boha. Bol veľmi charizmatický, ktorý svojím prirodzeným správaním a bubnovaním strhával na seba pozornosť. Často keď som ja stál na pódiu ako líder kapely, spieval som, hral som, čo mi sily stačili, aj tak sa všetci pozerali na Ďura Černého," zaspomínal si Ďurinda.

Pozrite si celé vyjadrenie Ďurindu aj dobrého kamaráta a manažéra Martina Sarvaša.


BRATISLAVA/ TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.