Sledujte NAŽIVO odovzdávanie Oscarov už dnes v noci!

Oscar.
Oscar. Zdroj: shutterstock/Jule_Berlin

Prípravy na veľkolepú akciu finišujú. 88. udeľovanie filmových cien je na spadnutie.

Blíži sa najväčšia filmová udalosť roka. Získa Leonardo DiCaprio konečne prestížnu sošku? Už dnes v noci sa rozhodne, kto si odnesie Oscara. Priamy prenos môžete sledovať dnes v noci o 01.00 hodine na Doma.


Prípravy na veľkolepú akciu finišujú. 88. udeľovanie filmových cien je na spadnutie. Veľkolepá scéna v hollywoodskom Dolby Theatre, nádherné róby a asi najviac celebrít na meter štvorcový. Aj takto budú vyzerať tohtoročné Oscary.

Priamy prenos bude vysielať televízia ABC, ale sledovať ho budú môcť ľudia v 225. krajinách po celom svete vrátane Slovenska.

Nominácie sú známe, o sošku sa aj tento rok pobije Leonardo DiCaprio, ktorému ju minulý rok vyfúkol Eddie Redmayne za film Teória všetkého. Leonardo je nominovaný ako herec v hlavnej úlohe za výkon v snímke The Revenant. Tá má aj ďalších 11 nominácií. Za film si už odniesol cenu BAFTA.

Na sošku si tento rok ale brúsi zuby opäť aj Eddie Redmayne. Tentoraz za film Danish girl.

Desať nominácií získala snímka Mad Max: Fury Road a film Marťan ich má sedem. Za tento film sa o Oscara za mužský herecký výkon v hlavnej úlohe uchádza Matt Damon.

Sylvester Stallone získal Zlatý Glóbus za najlepšieho herca vo vedľajšej úlohe vo filme Creed. V tejto istej kategórii je nominovaný aj na Oscara. Svalnáč na staré kolená zbiera ocenenia a nie je vylúčené, že si sošku odnesie práve on.

Jennifer Lawrence, Cate Blanchett, Brie Larson alebo Kate Winslet. To sú mená slávnych dám, ktoré sú len krôčik od najvýznamnejšieho ocenenia vo svete filmu.

Tohtoročné Oscary sa nevyhli škandálu. Afroamerické hviezdy ho bojkotujú. Nepáči sa im, že už druhý rok po sebe nie je nominovaný ani jeden černošský herec. Nepríde napríklad ani herec Will Smith s manželkou Jadou.

Ako prvý a zatiaľ jediný film z československej produkcie získal v roku 1965 Oscara Obchod na korze. A o zlatej soške určite sníva aj nejeden mladý slovenký herec. Minimálne atmosféru hollywoodskej produkcie si vyskúšal aj charizmatický Marián Mitaš, ktorý nakrútil film Zookeeper´s Wife.

Ako tohtoročné Oscary dopadnú a či sa ceny konečne dočká aj večný čakateľ Leonardo DiCaprio sa dozvieme už dnes v noci.
BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.