Šoubiz

Už je známe, v ktorom slovenskom meste sa bude nakrúcať Perinbaba

Perinbaba
Zdroj: SFÚ

Režisér Juraj Jakubisko zavítal do Kežmarku, aby si prezrel jeho centrum.

Druhá časť Jakubiskovej rozprávky Perinbaba sa bude po rokoch nakrúcať aj pod Tatrami v Kežmarku. Filmovanie sa začne 17. marca a bude sa konať na námestí pred Bazilikou svätého Kríža.

Režisér Juraj Jakubisko zavítal do Kežmarku, aby si prezrel jeho centrum. Počas návštevy uviedol, že nakrútiť druhú časť legendárnej rozprávky musí najmä kvôli množstvu žiadostí zo strany divákov.

„Giulietta Masina, ktorá stvárňovala Perinbabu, zomrela. Hovoril som si, natočíš film, ale všetci povedia, že to nie je ona. Dvojníčku nenájdeš, a tak som stále váhal. Až teraz mi digitálna technológia umožnila, že robím film a sú tam dve nesmrteľné bytosti - Zubatá a Perinbaba. Ony budú hrať v tom filme ako predtým. Využívam digitálnu technológiu, a tak ich na chvíľu oživím. Dve nesmrteľné bytosti sa na okamih naozaj stanú nesmrteľnými," povedal Jakubisko.

V Kežmarku sa Perinbaba natáčala už pred tridsiatimi rokmi. Súd s Jakubom bol v drevenom kostolíku a aj záverečná scéna, kde macocha so svojou dcérou kradnú obecné peniaze z drevenej truhlice, pochádza z mesta pod Tatrami.

Filmári počas natáčania v meste využijú drevené stoly. Tie sa používajú počas festivalu Európske ľudové remeslo. Tradičné oblečenie zo 17. storočia poskytnú filmárom mestské folklórne súbory.

KEŽMAROK/ TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.