Zomrel tvorca najdlhšie vysielaného seriálu

tony.jpg
Zdroj: TASR

Warren bol 24-ročný herec, keď ho napadlo napísať televízny seriál z prostredia robotníckej ulice v severovýchodnom Anglicku, kde vyrástol.

Britský scenárista Tony Warren, autor najdlhšie vysielaného anglického televízneho seriálu Coronation Street, zomrel v utorok v noci vo veku 79 rokov, informovala dnes tlačová agentúra AP.

Televízia ITV, ktorá seriál zameraný na každodenné radosti a strasti príslušníkov robotníckej triedy v Manchestri vysielala, uviedla, že zomrel po krátkej chorobe "obklopený milujúcimi priateľmi".

Warren bol 24-ročný herec, keď ho napadlo napísať televízny seriál z prostredia robotníckej ulice v severovýchodnom Anglicku, kde vyrástol. Prvých 13 častí napísal pod názvom Florizel Street, ale premenovali ich ešte predtým, ako sa seriál začal 9. decembra 1960 vysielať.

Zmes každodenného prostredia, nezabudnuteľných postáv, dramatických príbehov a mierne sarkastického humoru sa stal hitom. Seriál prezývaný familiárne "Corrie" oslávil vlani 55. výročie svojho vysielania. Warren bol po dlhé roky jeho scenáristom a televízia ITV uviedla, že zostal jej konzultantom pre seriál až do posledného dňa svojho života.

ITV je najstaršia komerčná televízna stanica v Británii. Vysielať začala v roku 1955 a až do roku 1989 sa volala Independent Television.

LONDÝN/ TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti