Šoubiz

Strašidelná Linda z filmu Vyháňač diabla po 43 rokoch: To je ale milá pani

profimedia-0043059995.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Linda získala za svoj výkon nomináciu na Oscara aj Zlatý Glóbus.

Asi nie je na svete človeka, ktorý by nevidel film The Exorcist (Vyháňač diabla) nakrútený v roku 1973. Dej zachytáva príbeh 12-ročnej Regan, ktorej sa z ničoho nič objavia príznaky čudnej choroby. Tá zo začiatku vyzerá nevinne, ale každý dňom silnie. Jej tvár nadobúda čoraz hrozivejší vzhľad, hrubým neľudským hlasom vykrikuje rúhavé a oplzlé slová, vznáša sa nad posteľou a hlava sa jej otáča v neprirodzených uhloch.

Zdroj: Profimedia.sk

Doktori, psychológovia aj psychiatri sú bezradní a stav mladého dievčaťa sa zhoršuje. Regan spôsobí smrť matkinho priateľa a pred očami šokovaných svedkov masturbuje krucifixom. Jediným riešením, ako dievča zachrániť je starobylá praktika vymietania diabla...

Dvanásťročnú Regan si v tom čase zahrala herečka Linda Blair. Úlohu si zopakovala v snímke Exorcist II: The Heretic. Linda získala za svoj výkon nomináciu na Oscara aj Zlatý Glóbus.

Zdroj: Profimedia.sk

Dnes 57-ročná hviezda si krátko po týchto snímkach zahrala ešte vo filmoch Born Innocent, Airport 1975, Sarah T. - Portrait of a Teenage Alcoholic, Sweet Hostage. Potom ale jej herecká kariéra na chvíľu utíchla.

Nový dych nabrala v 80. rokoch, kedy si zahrala v snímkach ako Ruckus, Hell Night, Chained Heat či Savage Streets.

Tak ako u mnohých detských hviezd, ani Linda nezvládla svoju slávu. Mala problémy s drogami a dokonca bola obvinená z ich predávania. Po ťažkých časoch sa začala viac aktivizovať v charite. Spolupracuje s organizáciami PETA, Feed the Children, Variety a mnohými inými.

Je známa vegánka a dokonca napísala aj knihu Going Vegan.

USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.