Bývalí markízaci v politike. Tieto televízne tváre bodovali vo voľbách

Untitled-1.jpg
Zdroj: TV Markíza

Aj oni tak budú rozhodovať o chode nášho štátu.

Kedysi pôsobili v televízii, teraz začínajú na druhej strane barikády - v politike. Viacerí bývalí redaktori a moderátori sa v týchto parlamentných voľbách prekrúžkovali do slovenského parlamentu. Aj oni tak budú rozhodovať o chode nášho štátu.

Martina Šimkovičová

Martina Šimkovičová začínala v Markíze v roku 1998 v relácii Teleráno. Neskôr moderovala reláciu Cestoviny, Športové noviny a v roku 2006 zasadla do moderátorského kresla hlavných správ. V týchto parlamentných voľbách prekvapila na kandidátke strany Borisa Kollára, Sme rodina.

„Mňa v strane volajú taká Lady Di. Chcela by som sa venovať charite," vyjadrila sa.

Karol Farkašovský

S Martinou Šimkovičovou tvoril moderátorskú dvojicu Karol Farkašovský. Bol tvárou spravodajstva päť a pol roka. Do politiky sa dostal so Slovenskou národnou stranou a zo svojho zvolenia bol poriadne prekvapený.

Gábor Grendel

Jedným z nováčikov v parlamente je aj bývalý redaktor a moderátor Gábor Grendel. Ten by dokonca v prípade potreby nemal problém chytiť do ruky mikrofón a prihovoriť sa z rokovania divákom.

Gábor Grendel pôsobil v televízii od roku 2006 do roku 2010, kde si okrem redaktorskej práce vyskúšal aj moderovanie politických diskusií.

Erik Tomáš

Ďalším z radov televízie je Erik Tomáš. S markizáckym mikrofónom ste ho mohli sledovať sedem rokov. Neskôr pôsobil na Ministerstve vnútra a na Úrade vlády. Do národnej rady sa prekrúžkoval za stranu Smer-SD.

Braňo Ondruš

Za Smer- SD sa do parlamentu prebojoval aj Braňo Ondruš, ktorý začal televíznu kariéru v roku 1996 ako moderátor správ, ekonomický redaktor a komentátor.


BRATISLAVA/TV Markíza

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.