Takto dnes vyzerá hrdina z Denníka princeznej. Jeho piesne určite poznáte aj vy

dennik.jpg
Zdroj: Profimedia.sk

Spevák a herec pochádza z veľmi slávnej rodiny.

Tridsaťtriročný Američan Robert Coppola Schwartzman je viac hudobníkom ako hercom, ale mnohé ženy si ho pamätajú zo svojich tínedžerských čias, keď videli film Denník princeznej, kde stvárnil Miinu lásku Michaela Moscovitza. Predtým a aj potom si zahral väčšinou v krátkych filmoch. Mnohé z nich režírovala jeho sesternica, slávna režisérka Sofia Coppola.

Zdroj: Profimedia.sk

Celá rodina Coppolovcov je súčasťou filmového sveta. Rober je synovcom Francisa Forda Coppolu, bratrancom Nicolasa Cagea, Sofie Coppoly, Romana Coppoly, Christopera Coppoly a vnuka Italia Coppoly. Jeho bratom je Jason Schwartzman, ktorý je oveľa známejším hercom.

Zdroj: Profimedia.sk

Robert je ale známejší vďaka svojej kapele Rooney, ktorú založil ešte na základnej škole v roku 1999. V roku 2001 ju opustil, keď začal navštevovať Eugene Lang College v New Yorku. Stále ale tvoril vlastné piesne a každý mesiac cestoval domov, aby skupine predviedol nový materiál.


V roku 2002 podpísala skupina zmluvu s Geften/ Interscope records a už v júni toho istého roka vydali debutový album. Mnohé ich piesne sa hrali aj u nás a určite ich poznáte.

V roku 2011 vydal Robert prvý sólový album. Všetok výťažok z predaja venoval na charitu. Zložil tiež hudbu k filmu Palo Alto.

https://www.youtube.com/watch?v=O63sdXUvSCgUSA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti