Šoubiz

Fešák s kilami navyše! Svet má prvého plus-size modela

zach.jpg

Aj mužom v oblasti módy svitá na lepšie časy. Dôkazom je prvý plus-size model Zach Miko.

Ženský idol krásy sa rokmi mení. Kým v 50. rokoch minulého storočia boli za sexsymboly považované hviezdy s postavou presýpacích hodín ako napríklad Marilyn Monroe, s nástupom modelky Twiggy sa všetko zmenilo. V 90. rokoch prišiel takzvaný heroine chic a teda vyziabnuté dievčatá s kruhmi pod očami. V tom čase chceli všetky vyzerať ako Kate Moss.

V súčasnosti zase prevláda typ štíhlych krások, ktoré však pravidelne cvičia. Našťastie však začal svet módy myslieť aj na oblejšie ženy. Ich presadzovanie je síce pomalé a ide to ťažko, ale predsa len sa už berie ohľad aj na ne.

Všetko sa ale točilo okolo žien. Na mužov sa akosi pozabudlo. Je pravda, že neriešia svoje postavy tak ako ženy, ale v súčasnosti sú tiež obklopení fotografiami krásnych modelov s neuveriteľne vypracovanými telami. Taktiež sa presadzuje, že takto by mal vyzerať každý muž.

Nie je to ale pravda a aj mnohé štúdie dokázali, že ženy sa síce rady pozerajú na fešákov s tehličkami na bruchu, ale doma majú radšej dobrého chlapa, ktorý môže mať aj väčšie brucho.

Ale aj mužom v oblasti módy svitá na lepšie časy. Dôkazom je prvý plus-size model Zach Miko. Ten sa živí aj ako herec a komik. Pochádza z Connecticutu a vždy bol viac pri tele. "Má postavu, ktorá vyšle do sveta pozitívne posolstvo. Rozmanistosť je dôležitá a týka sa to aj mužov," povedal pre magazín Glamour Ivan Bart, riaditeľ spoločnosti IMG Models.


USA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.