Známi Slováci nám prezradili, ako trávia Veľkú noc

Barbora Švidraňová

Tradíciám bola dlhé roky verná aj naša herečka, ktorá ako bývalá folkloristka vždy schytala vedrá vody a poriadny výprask.

Veľká noc žije aj v rodinách našich známych tvárí. Niekto tieto dni mení na oddych, iní ich slávia so všetkým, čo k tomu patrí. A to aj s oblievaním, šibaním, pravými slovenskými tradíciami či špeciálnymi veľkonočnými výletmi a hrami.

Herec Štefan Skrúcaný roky počas sviatkov chodil s priateľmi za zábavou. Teraz to aj pre prácu bude inak.

"Zvykol som chodiť s priateľmi na Tále na Veľkú noc, takzvaný autobus dobrej nálady. Už chodíme radšej autami, ale tento rok nemôžem ísť. Ale v sobotu budem v Rajeckých Tepliciach na Veľkonočnej akcii," hovorí Skrúcaný.

Veľká noc je však aj o oddychu a rodine. "V pondelok príde švagriná s chlapcami, tak budú šibať manželku aj dcéru Hanku. Máme pre nich prichystanú špeciálnu hru, že im poskrývame vajíčka po záhrade a budú hľadať. Chceme z toho urobiť tradíciu," hovorí spevák Robo Opatovský.

"Chceme s manželkou a malým niekam ísť. Malý hotel, oddych," hovorí spevák Mário Kuly Kollár.

Keď sa spojí východ so západom, vzniknú z toho zmiešané tradície, typický východniarsky syrek, ale aj šošovica a špenát.

"Manžel má korene zo západu, ja z východu, tak to miešame. My na východe oblievame, manžel korbáčikom, je prichystaný," hovorí speváčka Janais. "Z tradičných jedál musia byť šunky, vajíčka a v piatok šošovicová polievka a špenát," dodáva. Na šibačku sa teší najmä jej dvojročný syn Teo.

Tradíciám bola dlhé roky verná aj naša herečka, ktorá ako bývalá folkloristka vždy schytala vedrá vody a poriadny výprask.

"Vždy som si Veľkú noc zažila v plnej paráde. Prišlo 20 chlapcov v krojoch, vyoblievali, vyšibali ma a vytancovali v záhrade. Už som stará na to, aby ma niekto naháňal po ulici. Teraz sa zatvorím niekde, kde ma nikto nenájde," hovorí herečka Barbora Švidraňová.BRATISLAVA/ TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti