Šoubiz

Svetový úspech Celeste Buckingham. V rebríčku s Bieberom či Taylor Swift!

Celeste Buckingham
Zdroj: Nicole Lieskovská

Singel Crushin´ My Fairytale, ktorý mal v Európe premiéru koncom roka 2013, americké rádiá a verejnosť zaujal až teraz.

Speváčka Celeste Buckingham má na konte ďalší svetový úspech. Jej singel Crushin´ My Fairytale sa v celosvetovej konkurencii prebojoval do najprestížnejšej americkej hitparády, Billboard Chart!

Talentovaná Slovenka sa tak po prvýkrát vo svojej hudobnej kariére ocitá v prestížnej hitparáde Billboard Mainstream TOP 40 Indicator Chart v bezprostrednej blízkosti hviezd ako Taylor Swift, Ellie Goulding, Selena Gomez, Rihanna či Justin Bieber.

„Neskutočne sa teším z toho, že jedna z mojich pesničiek takto nečakane prerazila v americkej hitparáde. Som vďačná za to, že mám úžasných fanúšikov, ktorí ma neustále podporujú v tom, čo robím. Dúfam, že pesnička bude naďalej stúpať hore a že sa Američanom bude páčiť moja tvorba," teší sa Celeste Buckingham.

V Európe Celeste tento mesiac predstavila svoj najnovší singel, pop-rockovú šoubiznisovú hymnu Hello. Singel Crushin´ My Fairytale, ktorý mal v Európe premiéru koncom roka 2013, americké rádiá a verejnosť zaujal až teraz.

Zdroj: Radio & Records (R&R)

„Pre Celeste, všetkých spolupracovníkov tu i v USA a tiež pre celú slovenskú a českú hudobnú scénu je to obrovský úspech, keďže ide pravdepodobne o historicky prvé umiestnenie nášho domáceho interpreta v jednom z TOP rebríčkov svetovo naujznávanejšej platformy BILLBOARD.COM. Konkrétne The Billboard Mainstream Top 40 Indicator Chart je rebríček zostavovaný na základe hraností skladieb hlavných referenčných rádií v USA s formátom AC (adult contemporary) a CRH (contemporary hit radio)," vysvetľuje speváčkin manažér Lumír Mati.

Debutový vstup slovenskej speváčky bol v USA oficiálne zaznamenaný a zverejnený v Billboard Chart 22. marca 2016. Podľa aktuálnych výsledkov singel v hitparáde poskočil o ďalšie tri priečky vyššie, na 36. miesto.
BRATISLAVA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.