Pozostatky zosnulého Princea spopolnili: Miesto ich uloženia ostane tajné

Fanúšikovia pri kvetoch, sviečkach a fotografiách na múre hviezd na First Avenue v americkom Minneapolise
Fanúšikovia pri kvetoch, sviečkach a fotografiách na múre hviezd na First Avenue v americkom Minneapolise Zdroj: TASR

"Chcel jednoducho zmiznúť bez rozruchu, bez teatrálnosti, bez fanfár," uviedol priateľ.

Telesné pozostatky zosnulého amerického popového speváka Princea už spopolnili. Oznámila to v sobotu jeho hovorkyňa, ktorú citovala agentúra AP.

Princea (57) našli vo štvrtok mŕtveho v jeho sídle Paisley Park na okraji Minneapolisu. Na tele zosnulého bola v piatok dopoludnia vykonaná pitva, pri ktorej sa nenašli žiadne známky poranenia.

Kedy došlo ku kremácii hovorkyňa neuviedla. Podľa zistení britského denníka Daily Mirror dali príbuzní telo spopolniť ešte v piatok popoludní, krátko po tom, ako im bolo odovzdané po vykonaní pitvy.

"Princeove telesné pozostatky boli spopolnené a miesto ich posledného uloženia zostane tajné," oznámila v sobotu spevákova hovorkyňa Yvette Noelová-Schureová.

Podľa jedného z priateľov, ktorého citoval Daily Mirror, pohrebné obrady prebehli tak, ako by si to bol želal aj samotný Prince. "Chcel jednoducho zmiznúť bez rozruchu, bez teatrálnosti, bez fanfár," uviedol priateľ.

V sobotu podvečer sa v Princeovom sídle Paisley Park stretla malá skupina spevákových najbližších príbuzných, priateľov a muzikantov, ktorí sa s ním naposledy rozlúčili a uctili si jeho pamiatku.

Príčina smrti zatiaľ oficiálne stanovená nebola, podľa miestneho šerifa však "niet dôvodu domnievať sa", že išlo o samovraždu. Kompletné výsledky vyšetrovania možno podľa hudobníkovej hovorkyne očakávať najskôr o štyri týždne.

MINNEAPOLIS/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.