Boj o Princeovu pozostalosť sa už začal. Koľko ľudí si robí zálusk na jeho majetok?

Prince
Zdroj: TASR

Skladateľ, hudobník a spevák v jednej osobe nezanechal testament.

Dva týždne po nečakanom úmrtí hviezdy nielen americkej hudobnej scény Princea sa podľa zámorského bulváru začala bitka o jeho dedičstvo, ktorého hodnota sa odhaduje na asi 300 miliónov dolárov.

Skladateľ, hudobník a spevák v jednej osobe nezanechal testament, a tak sa o jeho dedičstvo uchádza na príslušnom súde v Minnesote sedem ľudí. Sú to Princeova sestra Tyka Nelsonová, päť doteraz známych nevlastných súrodencov John R. Nelson, Norrine P. Nelsonová, Sharon L. Nelsonová, Alfred Jackson a Omarr Baker, ako aj Darcell Gresham Johnstonová, nevlastná sestra, o ktorej podľa internetového serveru TMZ.com zatiaľ mnoho ľudí nevedelo a podľa ktorej slov jej život dala Princeova matka.

Americké médiá síce píšu o nekorektných metódach boja o dedičstvo, avšak zatiaľ bez konkrétností. Zhodne však konštatujú, že zainteresovaní bojujú zrejme o rozhodujúci vplyv pri správe pozostalosti po zosnulom umelcovi, ktorej súčasťou sú aj doteraz nevydané piesne a nahrávky.

Údajne došli snahy niektorých, zatiaľ neznámych potenciálnych dedičov až tak ďaleko, že vyvinuli úsilie o zbavenie svojprávnosti staršieho Princeovho nevlastného brata Alfreda Jacksona, ktorý je ako vojnový veterán v špecializovanom zariadení s istým postihnutím.

Súd v Minnesote týždeň po náhlom úmrtí svetoznámeho umelca stanovil správcu pre dedičské záležitosti. Princeova sestra Tyka Nelsonová predtým súd informovala, že spevák zrejme nezanechal testament. Popri sestre a nevlastných súrodencoch nemal Prince žiadnych blízkych príbuzných. Jeho rodičia sú už po smrti, potomkov dvakrát rozvedený umelec nezanechal.

LOS ANGELES/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prince

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.