Šoubiz

Slovenskí hasiči majú svoju hymnu. Venovali ju aj rodinám a zachráneným

Z nakrúcania videoklipu k piesni Prvý z posledných
Zdroj: Milan Eliáš

Profesionálny hasič Milan Eliáš sa venuje aj hudbe a takto chce priblížiť prácu hasičov.

V stredu (4.mája) je Medzinárodný deň hasičov. Ten si pripomíname od roku 1999 ako spomienku na piatich hasičov, ktorí zomreli pri požiari v Austrálii. Tento deň slúži na vyjadrenie podpory a uznania hasičom po celom svete. Mužom i ženám, ktorí zasvätili svoj život ochrane a pomoci iných.

Zdroj: Milan Eliáš

Na podporu všetkých hasičov, ich rodín a aj zachránených vznikla tiež skladba Prvý z posledných. Stojí za ňou skupina malinyJam, ktorá síce pod týmto názvom funguje od decembra minulého roka, ale muzikanti spolupracujú už desať rokov. Táto skladba je tak prvým singlom staronového zoskupenia.

Zdroj: Michal Fujala

Hudbu napísal Patrik Lago, ktorý hrá na gitaru a klávesy, text zosnoval spevák Milan Eliáš mladší a na basu hrá Števo Lukáč. Nápad na skladbu vznikol pred takmer dvomi rokmi. Spevák je profesionálny hasič a chcel urobiť niečo zaujímavé. Touto formou chcel priblížiť prácu hasičov.

"Videoklip sa nakrúcal rok. Zábery sú z výcvikov a hasičských akcií," prezradil Milan, ktorý sa ujal réžie a so strihom pomáhala Katka Dózsová. "Skladbu sme v minulosti hrali na festivaloch a mala úspech. Odznela aj pri otváraní štadióna Antona Malatinského v Trnave a taktiež na ňu boli pozitívne ohlasy," dodal Milan.

Zdroj: Milan Eliáš

On sám veľmi dobre vie, aké je poslanie hasiča náročné a čo asi prežíva jeho rodina, keď je v práci na zásahoch. Milan totiž už roky pracuje ako profesionálny hasič v Trnave.

Pozrite si skladbu venovanú všetkým jeho kolegom, ich rodinám a aj ľuďom, ktorým títo hrdinovia pomohli.TRNAVA/ nt

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.