Kráľovná Alžbeta sa objaví na titulke Vanity Fair so svojimi milovanými psami

Na obálke najnovšieho vydania časopisu Vanity Fair je britská kráľovná Alžbeta II. so svojimi milovanými psami.
Zdroj: TASR

Autorkou snímky je renomovaná fotografka Annie Leibovitzová, ktorá kráľovnú fotografovala na Veľkú noc pri príležitosti jej 90. narodenín.

Na obálke najnovšieho vydania časopisu Vanity Fair, ktorý vyjde v piatok 3. júna, je britská kráľovná Alžbeta II. so svojimi milovanými psami. Autorkou snímky je renomovaná fotografka Annie Leibovitzová, ktorá kráľovnú fotografovala na Veľkú noc pri príležitosti jej 90. narodenín. Kráľovnú vyfotografovala aj s jej manželom princom Philipom a táto snímka sa spoločne s troma ďalšími oficiálnymi objaví vo vnútri časopisu.

Zdroj: TASR

Na snímke na obálke sedí kráľovná na deke pred kríkom ruží na Windsorskom zámku. Má pri sebe svoje štyri psy, ktoré sa volajú Willow, Holly, Candy a Vulcan. Prvé dva sú z plemena korgi, druhé dva z vlastného plemena dorgi (vzniklo spojením kráľovninej sučky korgi a jazvečíka jej sestry Margaret).

Fotografka povedala časopisu, že najdojemnejšie na tomto fotografovaní bolo, že to všetko boli nápady kráľovnej. Alžbeta II., ktorá každoročne oslavuje narodeniny dvakrát, mala 21. apríla 90 rokov. Oficiálne s celou krajinou ich oslavuje v júni vojenskou prehliadkou, na ktorej sú zastúpené krajiny britského Spoločenstva národov (Commonwealthu). Tento rok sa prehliadka a oficiálne oslavy kráľovniných narodenín budú konať v sobotu 11. júna. Podľa Annie Leibovitzovej sa potvrdilo, čo jej všetci vraveli - že kráľovná býva vo Windsore uvoľnená.

LONDÝN/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Vanity Fair

Dôležité udalosti