Toto je tvár muža, ktorý zabil mladú speváčku

Kevin James Loibl- muž, ktorý mal zabiť speváčku Christinu Grimmie.
Zdroj: TASR/AP

Polícia identifikovala strelca ako Kevina jamesa Loibla.

To je on. Muž, ktorý smrteľne postrelil mladučkú 22-ročnú speváčku, známu z americkej súťaže Hlas, Christinu Grimmie. K tragédii došlo 10. júna 2016 po koncerte v meste Orlando v americkom štáte Florida. Polícia identifikovala strelca ako 27-ročného Kevina jamesa Loibla.

Zdroj: TASR/AP

Po koncerte, ktorý sa skončil v piatok približne o 22.00 h miestneho času, keď Christina podpisovala fanúšikom propagačné materiály, Kevin na ňu vystrelil a spôsobil jej vážne zranenia, ktorým v sobotu v nemocnici podľahla.

Zdroj: Profimedia.sk

Ako píše dailymail.co.uk, podľa polície prišiel Kevin na koncert vyzbrojený dvomi pištoľami a nožmi. Na dome jeho rodičov našli lístok s ospravedlnením, kde sa píše, „ je mi ľúto rodiny, priateľov a fanúšikov veľmi talentovanej Christiny Grimmie. Nemám viac komentárov".

Podľa dvadsaťročnej svedkyne Destiny River sa to stalo vtedy, keď mu dala Christina podpis a šla ho objať. Stála oproti nemu s roztvorenou náručou a on vtedy vytiahol zbraň. Zatiaľ to vyzerá tak, že jediný motív Loibla bolo to, že bol speváčkou posadnutý. Po tom, čo ju zastrelil, zabil aj seba.

FLORIDA/al

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.