Už o pár hodín otvoria najstarší filmový festival na Slovensku

Prípravy na Filmový festival v Trenčianskych Tepliciach vrcholia.
Zdroj: TV Markíza

Organizátori chcú osloviť najmä mladú generáciu. A opäť budete môcť prespať v parku v stanoch.

Už po 24-krát sa otvoria brány medzinárodného filmového festivalu v Trenčianskych Tepliciach. Tentokrát v novom šate. Bude viac premietacích miest, či nové atrakcie. Záverečné prípravy sú v plnom prúde.

V piatok 24. júna sa to všetko začne. Mesto ožije filmovou atmosférou, na akú sú ľudia zvyknutí. Mesto však bude v novej pozícii. "Je to taký trochu reštart. Ideme za víziou, zjednodušene to poviem, aby sa z Trenčianskych Teplíc stal európsky kultúrny azyl," tvrdí riaditeľ festivalu Peter Hladík.

Primátor Trenčianskych Teplíc Štefan Škultéty tvrdí, že mesto je v trošku inej podobe, ako bývalo v minulosti. „Zastrešuje ho produkčne a z veľkej časti finančne. Máme tím okolo seba, ale hovorím že je to určitým spôsobom taký start up s 23-ročnou tradíciou," myslí si.

Posledné úpravy terénu, posledné inštalácie. Filmy budú premietať po prvýkrát na piatich plátnach. Organizátori chcú osloviť najmä mladú generáciu. A opäť budete môcť prespať v parku v stanoch. "Bude tam oddychová zóna pre mladých ľudí, budú tam koncerty pre mladých ľudí, aj premietanie. To znamená, že kto príde so stanom a bude chcieť prenocovať je vítaný

Organizátori tým dali najavo, že sa chcú vrátiť k tomu duchu, keď kúpeľné mesto žilo festivalom a návštevník bol vtiahnutý do jeho atmosféry.


TRENČIANSKE TEPLICE/Michal Bujna

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Trenčianske Teplice

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.