Brexit môže zdevastovať britský filmový priemysel, ohrozená je aj Hra o tróny

Clwj8gwXIAAFPr1.jpg large.jpg
Zdroj: GIZMO/TWITTER

Veľa z toho, čo sa stane po vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únii je dnes zahalené v oblakoch.

Referendum o členstve Spojeného kráľovstva v Európskej únii bude mať "zničujúci" dopad na britský filmový priemysel.

Povedal to predseda Nezávislej filmovej a televíznej alliancie (IFTA) Michael Ryan pre The Verge, ktorá reprezentuje nezávislé produkčné spoločnosti.

"Rozhodnutie opustiť Európsku úniu je veľkou ranou pre britský filmový a televízny priemysel," uviedol to vo vyhlásení pre Variety. Výroba filmov a televíznych relácií je veľmi drahá a riskantná a toto podnikanie jednoducho musí mať striktné pravidlá, rozhodnutie odísť, práve vyhodilo našu nadáciu do vzduchu," uviedol.

Argumentuje tým, že nevie ako teraz budú fungovať vzťahy medzi investormi, producentmi a distribútormi. Či budú zavedené dane na ich aktivity vo zvyšku Európy a ako budú získavať financie - bez príspevkov európskych agentúr.

Veľa z toho, čo sa stane po vystúpení Spojeného kráľovstva z Európskej únii je dnes zahalené v oblakoch a neistote Po prevažne negatívnej kampani za vystúpenie, mnoho ľudí ani nerozumelo tomu, za čo hlasujú. Tvorivý priemysel sa jednoznačne postavil za zotrvanie v Európskej únii a 300 osobností podpísalo list, ktorý vyzýval na zotrvanie.

"Británia je dnes v Európe silnejšia - je nápaditejšia a kreatívnejšia. Po vystúpení bude náš globálny úspech veľmi oslabený," písalo sa v liste. Odchod z Európy je skok do neznáma pre milióny ľudí, ktorí pracujú vo filmovom priemysle, rovnako tak aj pre všetkých, ktorí profitujú z rastu britského kultúrneho sektoru.

LONDÝN/ROCK

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Veľká Británia

Dôležité udalosti