Nová hviezda z ulice. Mladého Čecha prirovnávajú ku Gottovi

Jakub Ondra

Vypočujte si jeho debutový singel.

Nemecké média ho titulujú ako český Ed Sheeran či nový Karel Gott. Jakub Ondra (21) jediným hitom očaril dva veľké hudobné trhy a teraz prichádza aj na Slovensko.

Jakuba doslova objavila ulica. Už ako 7-ročný začal spievať v Pražskom zbore. Svojím debutovým singlom zaujal český hudobný svet a zároveň vzbudil pozornosť na nemeckej scéne. Charizmatický hudobník si piesne tvorí výlučne sám. Po prvom roku v hudobnej brandži sa môže hrdiť exkluzívnou zmluvou s veľkým zahraničným vydavateľstvom. Na ceste je aj jeho prvý album.

„Pieseň On The Menu vznikla na policajnej stanici vo Viedni," spomína Jakub s úsmevom. „Napísal som ju na pokutový lístok. Keďže som hral na zakázanom mieste, tak ma bez varovania vzali na záchytku zaplatiť 40-eurovú pokutu. Aby som si skrátil čas, využil som nakopnutú múzu a vznikol tento song," dodal.


Jakuba prirovnávajú k úspešnému anglickému spevákovi Edovi Sheeranovi. „Je pravda, že je môj vzor, ale nesnažím sa ho kopírovať. Idem si svojou cestou a robím to, čo ma robí šťastným. Spievať kdekoľvek a kedykoľvek chcem! Svoj prvý zárobok, dvesto českých korún, som si zarobil v pražskom metre a minul som ho hneď v kine, ale neľutujem lebo som si spravil radosť a nielen sebe, ale hlavne svojej priateľke", hovorí talentovaný spevák a skladateľ v jednej osobe.

So svojou gitarou precestoval Jakub už veľa krajín, no až Hamburg sa stal pre jeho hudobnú kariéru osudovým.

Vypočujte si jeho debut, ktorý zaspieval naživo v Teleráne

BRATISLAVA/zv

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme čech

Dôležité udalosti