Šoubiz

EXKLUZÍVNE: Takto bude vyzerať Rýchlo a zbesilo 7!

Paul Walker počas nakrúcania filmu.
Zdroj: Profimedia.sk

Paul Walker stihol nakrútiť väčšinu filmu.

Budúcnosť akčného filmu Rýchlo a zbesilo 7 je po tragickom úmrtí jednej z jeho najväčších hviezd neistá. Paul Walker, ktorý v sobotu zahynul pri autonehode v Kalifornii, sa mal vraj spolu s hereckými kolegami v nedeľu vrátiť na pľac v Atlante. Ako na svojej webovej stránke uvádza magazín The Hollywood Reporter, veľká časť snímky je už nakrútená, na január ale bolo naplánované filmovanie dodatočných scén v Abú Zabí.

Zdroj: Profimedia.sk

Produkcia filmu mala niekoľkodňovú prestávku, aby mohli herci i štáb s rodinami osláviť Deň vďakyvzdania. Zástupcovia filmových štúdií Universal a tvorcovia filmu preto v nedeľu absolvovali stretnutie, na ktorom diskutovali o možnom riešení situácie. Podľa zdrojov blízkych rokovaniu čaká produkciu oneskorenie, no úplne od dokončenia filmu upustiť nehodlajú. 

Zdroj: Profimedia.sk

Režisér James Wan so zástupcami štúdií hovoril o tom, v akom štádiu je nakrúcanie, či bude potrebné prepracovať scenár a tiež, ako pokračovať s úctou k Walkerovi, ktorý vo filme opäť stvárňoval Briana O'Connera. Štyridsaťročný rodák z kalifornského Glendale bol obľúbený medzi hereckými kolegami i štábom a jeho smrť všetkých šokovala.

Zdroj: Profimedia.sk

Herecké hviezdy ako Dwayne Johnson, Vin Diesel, Michelle Rodriguez, Tyrese Gibson, Jordana Brewster či Ludacris sú podľa zdrojov portálu TMZ príliš rozrušené na to, aby sa mohli v najbližších dňoch vrátiť k nakrúcaniu. "Nikto o filme nechce ani len premýšľať. Bodka." komentoval pre TMZ situáciu nemenovaný zdroj.

Premiéra snímky bola pôvodne naplánovaná na júl 2014 a s týmto cieľom sa tvorcovia snažili urýchliť aj nakrúcanie. Práve to bolo však dôvodom, prečo od produkcie odstúpil režisér predchádzajúcich štyroch častí série Justin Lin, ktorý nechcel pracovať pod časovým tlakom.

Zdroj: Profimedia.sk

Okrem toho, že každý odklad nakrúcania môže ovplyvniť dodržanie termínu premiéry, čakajú film zrejme problémy aj po marketingovej stránke, keďže Walker zahynul v športovom aute a práve tie sú jednými z najdôležitejších prvkov celej filmovej série, konštatuje The Hollywood Reporter. Štúdio však o výsledkoch nedeľného rokovania odmietlo informovať.

Paul Walker sa do povedomia divákov po prvý raz výraznejšie zapísal snímkou Varsity Blues z roku 1999. Už o dva roky neskôr si zahral aj v prvej časti spomínanej série Rýchlo a zbesilo. Úlohu Briana O'Connera si následne zopakoval aj v ďalších štyroch filmoch (2003, 2009, 2011, 2013).

Diváci ho môžu poznať aj zo snímok ako Prúd času (2003), Do hlbiny (2005), 8 statočných (2006), Zbesilý útek (2006), Zabite Bobbyho! (2007), Rozsudok smrti (2008), Gangstri (2010) či Pawn Shop Chronicles (2013). V súčasnosti čakajú na uvedenie do kín dva filmy, v ktorých si Walker zahral - dráma Hours a akčné krimi Brick Mansions.

https://www.youtube.com/watch?v=rv8C1wjbsKw


USA/ SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.