Hudobná udalosť roka! Richard Müller pokrstil nový album

Richard Müller krstil nový album „55".
Zdroj: TV Markíza

Pokrstiť ho prišla jeho nenaplnená platonická láska.

Richard Müller pokrstil svoj nový album. Nedávno oslávil 55. narodeniny a práve takýto názov nesie aj jeho CD- 55. Spolupracoval na ňom so skvelým hudobníkom Ondřejom Gregorom Brzobohatým a textárom Petrom Uličným. Veľkým prekvapením bola krstná mama albumu.

Richard Müller má s Ondrejom Gregorom Brzobohatým blízky priateľský vzťah a jeden druhého si veľmi vážia. Práve preto si ho aj vybral, aby mu album zhudobnil.

"Ondrej je nečakane veľký talent v mojom živote. Človek, s ktorým som veľmi rád robil túto dosku. Jak to urobil, tak sa mi to páčilo," povedal spevák.

"Ja ho veľmi rešpektujem a svojím spôsobom aj obdivujem. Zavolal mi a poslal mi nejaké texty, ktoré napísal Peter Uličný a ja som ich s veľkým nadšením zhudobnil," dodal Ondřej.

Po albume 33 a 44 prišiel 55, ktorý je podľa Richardových slov o čosi intenzívnejší. Krstnú mamu do poslednej chvíle tajili.

Adela Banášová pokrstila album bozkom. Rozhodla sa tak preto, lebo je podľa nej album intímny a vzhľadom na to, že sa na ňom nachádza aj pieseň pre ňu, chcela jej vzťah s hudobníkom takto spečatiť.

"Potešilo ma to, mi to zalichotilo a veľmi si vážim, že som mohla krstiť takému interpretovi album. Tá pieseň je krásna, s úžasným textom, krásna hudba s veľkým hitovým potenciálom. Môže byť o mne, tak mi bolo povedané," povedala moderátorka. "Adela je najväčšia dáma slovenského šoubiznisu," povedal Richard.

Hudba Riša Mullera sprevádzala počas života aj viaceré známe slovenské tváre a považujú ho za veľkého umelca.

"Pamätám si z detstva a potom všetky jeho pesničky, ktoré ma sprevádzajú celým životom," prezradil moderátor Matej Sajfa Cifra.

"Jeho pesničky milujem, sú to kultovky a strašne sa teším na tento nový album," povedala herečka Zuzana Vačková.

"01 je najlepší album. Nádherné skladby. Pevne verím, že keď dám Richardove CD do auta, budem rovnako spokojný a šťastný," hovorí spevák Robo Opatovský.

Richard sa teraz pripravuje na turné, kde si budú môcť fanúšikovia okrem starým známych hitoviek vypočuť aj skladby z tohto nového albumu.

 


BRATISLAVA/zv

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Televízne noviny

Dôležité udalosti