Šoubiz

Títo slávni herci majú slovenský pôvod!

Angelina Jolie
Zdroj: SITA

Medzi nimi aj Angelina Jolie a Audrey Hepburn.

Okrem nich aj herec Paul Newman, John Voight, Tony Curtis, Steve McQueen a herečka a speváčka Lizabeth Scott. Ani jedno z mien neznie slovensky, avšak všetci slávni herci majú slovenské korene.

Zdroj: SITA

Angelina Jolie zdedila slovenské gény po otcovi. Voightov starý otec emigroval z Košíc. A s tým samozrejme súvisí aj pôvod Angelininho otca Johna Voighta, ktorého dedko bol Juraj Vojta z Košíc. V roku 2005 prijal John Voight hlavnú postavu filmu pápeža Jána Pavla II., a to práve preto, že mu je jeho slovanskými črtami najviac podobný.

 

Zdroj: Profimedia.sk

Korene belgickej herečky Audrey Hepburn siahajú do Kovaroviec pri Topoľčanoch, kde jej otec Jozef V. Ruston založil cukrovar. Neskôr sa presťahovali do Viedne a Audreyn otec si zobral za ženu flámsku barónku Ellu van Heemstra. Fotil ich svadobný fotograf zo Zlatých Moraviec.

Zdroj: SITA

Matka Paula Newmana bola Terézia Fecková, rodáčka z dedinky Ptičie neďaleko Humenného. Rovnako aj matka herca Tonyho Curtisa pochádzala zo Slovenska, a to z Vaľkova pri Poltári. Obaja páni mali židovsko-slovenský pôvod.

Zdroj: Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia.sk

A čo herec Steve McQueen? Ten je Slovák ako repa. Obaja jeho rodičia boli Slováci a jeho pôvodné meno je Štefan Ihnát. Jeho otec pochádzal z Jastrabieho pri Michalovciach. Emigrovali do USA a prijali meno McQueen. Taktiež aj rodičia slávnej herečky a speváčky Lizabeth Scott emigrovali do USA a Lizabeth sa vlastným menom volala Ema Macová.

Zdroj: Profimedia.sk

Zdroj: Profimedia.sk
 

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu

BRATISLAVA/al

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti