Šoubiz

Celeste Buckingham novou skladbou bojuje za všetky ženy!

cel.jpg

Speváčku nominovali na Radio Disney Music Award.

Slovenská speváčka Celeste Buckingham získala nomináciu na Radio Disney Music Award v kategórii The Freshest - Best New Artist, teda Objav roka. Osemnásťročná bývalá SuperStaristka okrem toho predstavila nový videoklip k piesni I'm Not Sorry z druhej štúdiovky Where I Belong (2013).

„Nomináciu v kategórii Najlepší nový umelec v ankete Radio Disney Music Awards 2014, samozrejme, považujeme za veľký úspech Celeste v USA. Počínajúc piatkom 28. februára Radio Disney odštartovalo hlasovanie samotných fanúšikov o to, kto z nominovaných sa stane víťazom jednotlivých kategórií."

Zdroj: Richard Svoboda www.slavica.cz

„Vopred ďakujeme všetkým, ktorí sa do hlasovania zapoja a podporia Celeste v kategórii The Freshest - Best New Artist ," uviedol speváčkin manažér Lumír Mati. Nový videoklip sa speváčka rozhodla zverejniť krátko pred Medzinárodným dňom žien.

„Táto skladba je venovaná ženám a dievčatám, ich postaveniu vo svete, znepokojením nad tým, že mnoho z nich je stále diskriminovaných, nemajú rovnaké právo na vzdelanie, zdravotnú starostlivosť, pracovné podmienky, finančnú nezávislosť, rozvoj ich talentu a potenciálu. Preto premiérujeme videoklip k singlu I'm Not Sorry symbolicky pár dní pred 8. marcom, ktorý bol OSN vyhlásený za Medzinárodný deň žien."

Zdroj: Richard Svoboda www.slavica.cz

„Videoklip nemá konkrétny príbeh, pesnička je však o tom, že ženy by sa nemali ospravedlňovať za to, čím sú a v niektorých krajinách sa skrátka musia," vysvetlila Buckingham s tým, že námet klipu skrsol v jej hlave a reálne kontúry dotvorila s pomocou mamy Zarin Buckingham.

Keďže obe boli maximálne spokojné s predošlou spoluprácou s režisérom Martinom Hudákom na videoklipe Crushin' My Fairytale, rozhodli sa mu zveriť i vizuál najnovšej skladby. Finálny námet teda napokon dotvorili spolu s ním.

Zdroj: Richard Svoboda www.slavica.cz

„Myslím, že je to prvý videoklip tohto druhu na Slovensku. Točili sme rýchlobežnou kamerou a tak sme natočili dokopy 18 hodín spomaleného materiálu, ktorý sme museli napozerať. Pre zaujímavosť, keby sme zábery použité v klipe pustili reálnou rýchlosťou, nemali by viac ako 20 sekúnd.

„Môžem povedať, že je to jeden z mojich najťažších videoklipov doteraz. Asi pre jeho jedinečnosť. Veľmi si vážim, že mi Celeste dala znovu dôveru. Snažil som sa nesklamať a urobiť pre ňu my best," uviedol Hudák.

Zdroj: Richard Svoboda www.slavica.cz

Americká premiéra videa sa uskutoční vo Washingtone na konferencii medzinárodnej organizácie CARE (Cooperative for Assistance and Relief Everywhere), ktorá Celeste pozvala do svojich radov, a ktorá sa venuje celosvetovému boju s chudobou žien, obrane ich práv a postavenia vo svete.

Sexy bielizeň za prijateľnú cenu presne pre vás. Kúpte tu


BRATISLAVA/redakcia šoubizu/SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.