Bratislavská lýra sa vrátila v čase! Zaspomínajte si na najväčšie hity

Janko Lehotský, Paval Hamel a Peter Lipa na jednom pódiu
Janko Lehotský, Paval Hamel a Peter Lipa na jednom pódiu Zdroj: TV Markíza

Nechýbala ani mladšia generácia spevákov.

Koncert, aký tu ešte nebol. Najväčšie české a slovenské hviezdy sa stretli na jednom pódiu. Desiatky umelcov doslova postavili divákov zo stoličiek. Do Bratislavy prišiel zaspievať aj Karel Gott.

Ako za starých čias. Speváci na spomienkovom koncerte dokazovali, že vedia spievať minimálne tak dobre ako pred rokmi. Tentoraz už s patričnými skúsenosťami a nadhľadom.

„Koncert bol myslím obrovská radosť nielen pre nás interpretov, pre ľudí, žili sme s tým publikum, boli sme jedna rodina, tak som to cítila. Bol to veľký zážitok, silný večer," povedala Marcela Laiferová.

„V prvom rade treba povedať, že je to spomienková záležitosť na niečo, čo hýbalo roky populárnou hudbou," doplnil Pavol Hamel.

Nechýbala ani mladšia generácia spevákov. Najväčší hit Mariky Gombitovej Vyznanie, prišla zaspievať Mirka Partlová, ktorej výkon publikum ohromil.

„Tá pieseň je naozaj veľmi náročná, každá speváčka, ktorá to spievala to povie. Skladba, ktorá sa spieva s rešpektom," povedala Mirka Partlová.

Pre Petra Jandu a skupinu Olympic to bola veľká nostalgia a aj keď priznal, že na konci zabudol text, publikum mohlo byť podľa neho spokojné. „V každom prípade musím povedať, že klobúk dole, že to organizátori dali dokopy. Mne sa spievalo dobre, zabudol som text na konci, tak som tam niečo zažvanil," doplnil Petr Janda.

Na jednom pódiu sa po mnohých rokoch stretli Karel Gott, Helena Vondráčková a mnoho ďalších.

Na koncerte bola Andrea Leitmannová, pozrite si jej reportáž a pripomeňte si najväčšie československé hity.


BRATISLAVA/ TVNOVINY.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Helena vondráčková

Dôležité udalosti