Ples v opere: Tamara Heribanová vyrazila šatami dych

Historická budova SND.
Zdroj: TV Markíza

Známe osobnosti svojou účasťou na plese prispievajú na dobrú vec - zriadenie Centra včasnej intervencie.

Na Slovensku každoročne otvára plesovú sezónu dobročinné podujatie Ples v opere. Významné osobnosti spoločenského a kultúrneho života už prišli do historickej budovy SND a oficiálne sa začal 17. ročník Plesu v opere.

Známe osobnosti svojou účasťou na plese prispievajú na dobrú vec - zriadenie Centra včasnej intervencie. Na mieste sú aj naše kolegyne Henrieta Hajtová a Zlatica Švajdová Puškárová, ktoré vám priblížia atmosféru nezabudnuteľného podujatia v živých vstupoch.

Takto prichádzali po červenom koberci prví hostia

Zdroj: TV Markíza

Dobročinný rozmer Plesu v opere

Najväčšie dobročinné spoločenské podujatie na Slovensku už niekoľko rokov venuje svoju pozornosť na pomoc tým, ktorí ju najviac potrebujú. Finančné výťažky od plesových hostí boli v minulosti použité na podporu Detského kardiocentra, na podporu šiestich perinatologických centier na Slovensku, ktoré sa špecializujú na starostlivosť o predčasne narodené detí a tiež na zlepšenie vybavenia detských kliník anestéziológie a intenzívnej medicíny. Od roku 2010 sa dosiaľ podarilo vyzbierať na dobročinné účely 1 280 376, 62 EUR.

Dobročinný účel 17. Plesu v opere

Špecializovanú odbornú pomoc potrebuje na Slovensku ročne viac ako 2 000 detí, ktoré sa narodia s poškodením orgánov alebo iným zdravotným znevýhodnením. Včasnou intervenciou je možné podchytiť zdravotný problém detí tak, aby následky do budúcnosti boli minimalizované.

Keďže ich zdravotný stav musí byť pravidelne kontrolovaný a sledovaný, majú i zvýšené nároky na svojich rodičov, ktorí s dieťaťom musia navštevovať množstvo odborných ambulancií. Pomôcť môžu novovzniknuté Centrá včasnej intervencie (CVI), ktoré bezplatne ponúkajú odborné služby zdravotne znevýhodneným deťom a ich rodinám.

V Českej republike je vyše 40 takýchto zariadení a v Rakúsku dokonca okolo 100. Na Slovensku fungovali prednedávnom len tri - v Bratislave, Žiline a Prešove, ktoré vznikli v roku 2015. Vďaka štedrosti hostí predchádzajúceho ročníka Plesu v opere pribudli až dve nové zariadenia, v Banskej Bystrici a v Košiciach. Výťažok zo 17. dobročinného Plesu v opere poputuje opäť Nadácii SOCIA na zriadenie a prevádzku šiesteho centra včasnej intervencie na Slovensku, ktoré vznikne v Trenčíne. Ide o významnú spádovú oblasť, v ktorej akútne chýba pomoc zariadenia včasnej intervencie.

Spolupráca s Nadáciou televízie Markíza

Dobročinný Ples v opere a Nadácia Markíza sa opäť spojili, aby pomohli chorým deťom a ich rodinám. Prostredníctvom verejnej finančnej zbierky môže každý prispieť na rozvoj špecializovaných centier, ktoré ponúkajú odborné služby rodinám s deťmi s poruchami vývinu.

Nielen hostia plesu tak môžu podporiť rozvoj Centier včasnej intervencie na Slovensku, ale ktokoľvek, kto v období od 27. decembra 2016 do 22. januára 2017 zašle darcovskú SMS s textom DMS (medzera) CVI na číslo 877. Cena jednej SMS je 2€.
BRATISLAVA/zv

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Ples v opere

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.