Poriadne štipľavý odkaz Nory Kabrheľovej generálnemu prokurátorovi

Nora Kabrheľová a Jaromír Čiznár
Nora Kabrheľová a Jaromír Čiznár Zdroj: TV Markíza

Podľa viacerých právnikov je zákon na strane novomanželov. Otázne je ako na žiadosť zareaguje súd.

Najprv ju chcel dostať do väzenia, no teraz je v chomúte. Manželstvo Nory Mojsejovej a Františka Kabrhela prináša prvé plody. Košický súd sa bude musieť zaoberať žiadosťou o zastavenie trestného stíhania voči Nore Kabrhelovej.

Nora Mojsejová je od soboty Kabrheľová. A presne od vtedy sa špekuluje o tom, či to nebol sobáš z rozumu - účelové manželstvo.

Od svadby uplynulo iba pár dní a Fratišek Kabrhel poslal na okresný súd v Košiciach žiadosť o zastavenie trestného stíhania. Ako nový manžel Nory Mojsejovej - Kabrhelovej, má na to plné právo.

„Je to postup, ktorý je upravený trestným poriadkom, ktorý je zákonný, je súladný a predseda senátu by mal rozhodnúť v zmysle tohto návrh," povedal advokát Františka Kabrhela Milan Kuzma.

Manželia si však ešte pred nedávnom nevedeli prísť na meno. Kabrhel ju zažaloval za to, že mu nevrátila 850-tisíc Eur.

Aj napriek tomu, že sa medzičasom dohodli a možno aj vyrovnali, v decembri minulého roka odsúdili Noru na 10 rokov za podvod. Z nepriateľov sa však stali manželia a s trestným stíhaním blízkej osoby teda manžela alebo manželky musí súhlasiť aj poškodený.

„Poškodený pán Kabrhel, nedá v tomto prípade súhlas na tento jej postih, ktorý je už rozhodnutím okresného súdu spečatený," povedal advokát Františka Kabrhela Milan Kuzma.

Podľa viacerých právnikov je zákon na strane novomanželov. Otázne je ako na žiadosť zareaguje súd. Generálny prokurátor sa totiž vyjadril jasne.

„Podľa generálneho prokurátora ide o typický príklad zneužitia práva v snahe vyhnúť sa trestnej zodpovednosti. A prokuratúra urobí všetko preto aby k tomu nedošlo," odkázala hovorkyňa Generálnej prokuratúry Andrea Predajňová.

„Nikto sa tu trestu nevyhýba a postupujem podľa zákona. A trestať niekoho za to, že postupuje podľa zákona je prinajmenej na odstúpenie," povedala Eleonóra Mojsejová-Kabrhelová.

„Samozrejme, že budeme spolu žiť. Len dúfam, že nám pán generálny prokurátor nechce naordinovať kedy máme spolu byť v akej dobe máme spolu spať kedy máme jesť a kedy máme chodiť na prechádzky. Dúfam, že toto nechcú urobiť," takto zas reagovala na generálneho prokurátora Jaromíra Čižnára.


KOŠICE/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Versače

Dôležité udalosti