Bola najfotografovanejšou ženou sveta, za jej cit pre módu ju ospevujú dodnes

Ilustračné foto.
Zdroj: TV Markíza

Diana si zjavne vždy dala záležať na tom, aby jej oblečenie o niečom vypovedalo.

 Až 20 rokov po smrti princeznej Diany jej šaty opäť pútajú pozornosť. Od piatka ich budú vystavovať v Kensingtonskom paláci.

Toto sú len niektoré z najslávnejších Dianiných outfitov. Či budú medzi vystavenými modelmi v paláci, môžeme nateraz len tipovať. Organizátori výstavy s názvom Diana: Her Fashion Story detaily akcie prísne taja, čím chcú zrejme vzbudiť v ľuďoch zvedavosť a prilákať tak viac návštevníkov. Tu je aspoň malá ochutnávka, ktorú zverejnili na internete.

„Ako módny návrhár si veľmi dobre uvedomujem tú dilemu, ktorá tam vždy je. Kto bude hviezdiť? Žena alebo jej šaty? V prípade princeznej Diany sme v tom mali jasno. Jej oblečenie pre ňu bolo akýmsi pracovným nástrojom," povedal módny návrhár Said Cyrus.

Said Cyrus navrhoval šaty pre princeznú Dianu spolu so svojou manželkou. Stvorili pre ňu väčšinu rób, ktoré nosila v čase, keď bola svetovou módnou ikonou. Diana si zjavne vždy dala záležať na tom, aby jej oblečenie o niečom vypovedalo, aby bolo posolstvom, ktoré nikomu neunikne.


„Videl som zábery jej príchodu do londýnskeho centra pre ľudí s AIDS. Mala na sebe úžasný červený kostým a nemala rukavičky - čo bolo veľmi dôležité. Pretože pacientov sa dotýkala holými rukami. Stala sa tak prvou osobnosťou, ktorá urobila to, čo iní považovali za riskantné," spomína bývalý riaditeľ centra pre ľudí s AIDS Ian Green.

Dianiným štýlom sa inšpirovali nielen milovníčky módy z rôznych kútov sveta, ale aj manželka princa Williama - vojvodkyňa Kate. Ako však ukázalo niekoľko internetových ankiet, väčšina Britov ju nateraz za módnu nepovažuje a tento titul by mal podľa nich prináležať len zosnulej princeznej.

BRATISLAVA/TV Markíza

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Princezná Diana

Dôležité udalosti