Nové šokujúce fakty o hororovej nehode Paula Walkera. Mohol ešte žiť?

Paul Walker
Zdroj: Profimedia.sk

Ani štyri roky po nehode mnohým nejde do hlavy, prečo sa to stalo dvom skúseným vodičom a pretekárom.

Mohol americký herec Paul Walker prežiť autonehodu? Mohol byť ešte medzi nami? To sú otázky, na ktoré sa snažia odpovedať ľudia v televíznom špeciáli Paul Walker: Collision Curse, informuje RadarOnline.com.

Paul Walker zahynul pri tragickej autonehode v roku 2013, kedy sedel ako spolujazdec pri svojom kamarátovi, profesionálnom automobilovom pretekárovi Rogerovi Rodasovi. Ten stratil kontrolu nad vozidlom v pokojnej priemyselnej časti Valencia v Kalifornii a havaroval.

Zdroj: Profimedia.sk

„Keď došlo ku kolízii, Carrera GT bolo v podstate rozpolené. Priestor pre cestujúcich vpredu sa oddelil od časti, kde bola palivová nádrž a motor. A Paul Walker bol zaseknutý medzi nimi," povedal právnik Craig McClellan.

Práve v tom mieste zachvátili vozidlo plamene. „Paul bol uväznený v sedadle, to malo zlomené operadlo. On mal zlomené rebrá, kľúčnu kosť a pažu," pokračuje McClellan. Kým Roger Rodas bol na mieste mŕtvy, Paul Walker ešte žil. „Stále dýchal, ale keďže bol uväznený, nemohol sa dostať von. Keby auto nehorelo, prežil by," povedal právnik.

Ani štyri roky po nehode mnohým nejde do hlavy, prečo sa to stalo dvom skúseným vodičom a pretekárom. Najmä keď šlo o bežnú jazdu. Televízny špeciál sa pýta aj na to, prečo polícia počas vyšetrovania prípadu ignorovala výpovede svedkov tragickej nehody.

„Keď prišli policajti, presne som im opísal, čo som videl a oni si to aj spísali," povedal očitý svedok Abe Rodriguez.

Zdroj: Profimedia.sk

Lenže v oficiálnej policajnej správe uviedli, že neexistuje žiadny svedok, ktorý by videl pouličné preteky a že nehodu nezachytili ani bezpečnostné kamery v okolí priemyselného parku. Podľa správy kamery zachytili už len moment, kedy prichádzali iné autá na miesto nehody.

„Polícia vybrala dva zábery z bezpečnostných kamier, ktoré boli úplne nanič. Veď táto priemyselná oblasť má kamery všade. Na každom rohu. A nikto sa neobťažoval získať tie zábery, aby videli, čo sa stalo. Ja viem, čo som videl," povedal Rodriguez.

V televíznom špeciáli odznela aj šokujúca informácia. Ako píše RadarOnline.com, polícia mala prehliadnuť nové dôkazy v oficiálnej správe o tom, že vo vraku auta našli stopy po výbuchu a tie by mohli prípad, ktorý sa ešte stále rieši na súde, poriadne zamotať.

Zdroj: ReelzChannel

USA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Paul walker

Dôležité udalosti