Nový hollywoodsky sexsymbol. Učaroval aj Emme Watson

profimedia-0322013579.jpg

Fanúšičky očaril ako princ v rozprávke Kráska a zviera.

V kinách si už môžete pozrieť rozprávkovú snímku Kráska a zviera z dielne Disney, ktorú si dnešní tridsiatnici pamätajú ešte v animovanej podobe. Filmovú Bellu stvárnila Emma Watson a princa alias Zviera zase Dan Stevens.

Zdroj: Profimedia.sk

Toho môžete vidieť v ľudskej podobe na začiatku a na konci filmu, ale inak hral len v maske. Pod tou sa však skrýva skutočne veľký fešák.

Tridsaťštyriročný britský filmový a televízny herec sa aj vďaka tejto úlohe dostal do väčšieho povedomia a mnohým ženám sa z neho podlamujú kolená. Dan je však od roku 2009 šťastne ženatý s jazzovou speváčkou a učiteľkou hudby Susie Hariet, s ktorou sa zoznámil v roku 2006. Dvojica má dcérku Willow, synov Aubreyho a Edena.

Dan prežil búrlivé detstvo a neskôr si ho adoptovali. Študoval angličtinu na Univerzite v Cambridge, kde sa začal venovať aj herectvu. Pracoval v divadlách nielen v Británii, ale aj v Amerike.

V roku 2006 získal úlohu Nicka Guesta v seriáli z dielne BBC The Line of Beauty. V tom istom roku sa objavil po boku Judy Dench v divadelnej hre Hay Fever. Ďalšou úspešnou úlohou bola rola Edwarda Ferrasea v seriáli Rozum a cit.

Fanúšikovia ho mohli vidieť aj v televíznej detektívke Nemesis podľa predlohy Agathy Christie alebo v populárnom seriáli Downton Abbey.USA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti