Šoubiz

Kolegovia sa rozlúčili s bardom českého divadla Otakarom Brouskom st.

Otakar Brousek st.
Zdroj: mediafax.cz

Posledné zbohom mu dali kolegovia na materskej scéne.

Takmer kompletná česká herecká elita sa dnes zúčastnila v Divadle na Vinohradech v Prahe na poslednej rozlúčke s uznávaným a obľúbeným kolegom Otakarom Brouskom st., ktorý zomrel 14. marca vo veku 89 rokov.

Medzi smútočnými hosťami nechýbali popri najbližších zosnulého bývalá prvá dáma ČR Dagmar Havlová, ale ani Eliška Balzerová, Jiřina Bohdalová, Daniela Kolářová, Hana Maciuchová, Simona Postlerová, Gabriela Vránová, Ladislav Frej, Jaromír Hanzlík, Viktor Preiss, Svatopluk Skopal či Tomáš Töpfer. Viacerí z nich sa vystriedali aj v čestnej stráži pri truhle s telesnými pozostatkami umelca.

Zdroj: mediafax.cz

V priebehu komponovaného pietneho obradu vystúpili tak riaditeľ vinohradskej scény Tomáš Töpfer, ako aj Daniela Kolářová v mene ženskej časti súboru a Viktor Preiss. Hlas zosnulého, známy aj z mnohých vydarených dabingov, zaznel opakovane vďaka množstvu zanechaných záznamov. 

Na poslednú cestu zahral Otakarovi Brouskovi husľový virtuóz Jaroslav Svěcený, vystúpili aj Alfred Strejček a koncertný gitarista Štěpán Rak.

Rodák zo stredočeskej obce začal s ochotníckym divadlom už počas druhej svetovej vojny. V povojnovom období pôsobil v Národnom divadle i ďalších profesionálnych divadelných scénach, ako aj v česko-slovenskom rozhlase. Na scéne Divadla na Vinohradech, v ktorom pôsobil od roku 1959, stvárnil okolo 140 postáv.

Spomedzi jeho okolo 70 filmových úloh patria medzi najznámejšie tie zo snímok Svatby pana Voka, Skřivánci na niti, Noc klaviristy, Tajemství hradu v Karpatech alebo Báječná léta pod psa. Vystupoval aj v početných seriáloch, napríklad F.L.Věk, Lidé na křižovatce, Hříšní lidé města pražského a Ordinace v růžové zahradě, ale aj mnohých ďalších.

Pozrite si video ako na neho spomínali kolegovia, keď sa dozvedeli smutnú udalosť.


PRAHA/ TV NOVA, TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.