Fanúšikovia žijú v strachu. Justina Biebera prosia, aby zrušil koncerty

Justin Bieber na obede v Sydney
Zdroj: Profimedia.sk

Spevák má rovnakého manažéra ako Ariana Grande.

Fanúšikovia kanadského popového speváka Justina Biebera v utorok žiadali, aby boli zrušené blížiace sa koncerty jeho britského turné. To len zdôrazňuje, že pondelkový samovražedný bombový útok na koncerte americkej speváčky Ariany Grande v britskom Manchestri môže mať skutočne nepriaznivý vplyv na hudobníkov so základňou mladých fanúšikov. Napísala to tlačová agentúra Reuters.

Bieber (23) má v júli odohrať koncert pod holým nebom v londýnskom Hyde Parku. Ale jeho obdivovatelia a obdivovateľky už zaplavili sociálne siete výzvami, že by nemal vystúpiť, kvôli bezpečnosti fanúšikov aj svojej vlastnej.

"Zrušte Justinov koncert v Spojenom kráľovstve, prosím! Chceme, aby bol v bezpečí," napísal ktosi na účte Bieberovho manažéra Scootera Brauna na Instagrame.

Braun je aj manažérom speváčky Grande (takisto 23), ktorej fanúšikovskú základňu tvorí mnoho tínedžeriek a malých dievčat. Aj ony boli v pondelok večer 22. mája na jej koncerte v anglickom meste Manchester, kde samovražedný bombový útočník zabil 22 ľudí a zranil ďalších 59 osôb, mnohých kriticky.

Speváčka hitu "Problem" odletela v utorok po útoku domov do amerického štátu Florida, aby trávila čas s rodinou, napísal denník Daily Mail na webovej stránke. Nie je jasné, či sa uskutoční zvyšná časť jej svetového turné, vrátane vystúpení v Londýne a Európe.

Leanne Murrayová (20), ktorá žije v Írsku, má vstupenky na budúcomesačný Bieberov koncert v Dubline. Avšak po pondelkovom útoku uvažuje, že ich predá.

Koncertné šnúry sú pre hudobníkov v posledných rokoch jedným z najlepších zdrojov príjmov. Najúspešnejších desať svetových turné vynieslo v roku 2016 celkovo 1,67 miliardy dolárov, ako uvádza týždenník hudobného priemyslu Pollstar - pričom len samotný Bruce Springsteen zarobil 268,3 milióna dolárov.

Popové hviezdy ako Taylor Swift, Bieber, One Direction a Grande tiež patria medzi najlepšie zarábajúcich muzikantov. Grande mala z turné od apríla 2016 do apríla 2017 hrubý príjem vyše 25 miliónov dolárov. Bieber zarobil v roku 2016 v hrubom 163 miliónov dolárov, napísal Pollstar.

LONDÝN/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zrušenie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.