Šoubiz

Dr. House príde do Bratislavy!

Dr. House - Hugh Laurie
Zdroj: SITA

Herec tu 21. júla odohrá koncert v aréne Národného tenisového centra (NTC).

Anglický herec, spisovateľ a hudobník Hugh Laurie, ktorý sa preslávil ako diagnostik Gregory House v seriáli Dr. House (2004 - 2012), odohrá 21. júla koncert v bratislavskej Aegon aréne Národného tenisového centra (NTC). Vystúpenie bude súčasťou jeho európskeho turné, v rámci ktorého sa predstaví napríklad aj v Grazi a Budapešti.

Zdroj: SITA

Päťdesiatštyriročný Hugh Laurie, ktorý je známy aj ako autor bestselleru Obchodník so smrťou (1996), získal v rokoch 2006 a 2007 za výkon v spomínanom seriáli Dr. House dva Zlaté glóbusy, pričom až do roku 2011 si v každom nasledujúcom roku pripísal ďalšiu nomináciu. Zahral si tiež vo filmoch ako Myšiak Stuart Little (1999), Let Fénixa (2004) či Králi ulice (2008).

Angličan, ktorý sa sám naučil hrať na gitaru a klavír, vydal v máji 2011 debutový bluesový album Let Them Talk. S nahrávkou obsahujúcou dovedna 15 skladieb sa dostal na druhé miesto v britskom albumovom rebríčku, v USA to dotiahol na 16. priečku. Z jeho debutovej štúdiovky vyšli single You Don't Know My Mind a Winin' Boy Blues. Vo Veľkej Británii sa album Let Them Talk stal najpredávanejšou bluesovou nahrávkou roka 2011. Vlani v máji vydal druhý album Didn't It Rain.

BRATISLAVA/ SITA

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.