Princ William v otvorenom rozhovore: Prehovoril o tom, ako bojoval so stratou milovanej matky

Princ William na titulke magazínu GQ
Zdroj: Instagram/britishgq

V auguste uplynie presne 20 rokov od tragickej smrti princeznej Diany.

Princ William poskytol rozhovor Alastairovi Campbellovi pre magazín GQ, v ktorom prehovoril o svojej zosnulej matke, princeznej Diane. V auguste uplynie presne 20 rokov od jej tragickej smrti.

V najnovšom čísle pánskeho magazínu zachytil fotograf Norman Jean Roy kráľovskú rodinu na čierno-bielom zábere. Na roztomilej fotke pózujú rodičia, vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge, Kate, spolu s deťmi, princeznou Charlotte a princom Georgom, vo svojej záhrade. William a Kate sa pozerajú do objektívu, zatiaľ čo deti sa hrajú v tráve. Na snímke nechýba ani ich domáci miláčik, pes Lupo.

Zdroj: Instagram/peopletalkru

Brat princa Harryho hovoril v úprimnom rozhovore o svojej matke. „Chcel by som, aby mi poradila. Bol by som šťastný, keby mohla stretnúť Kate a vidieť naše deti rásť. Som smutný, že to tak nebude, že ju nikdy nebudú poznať,“ povedal William.

Okrem toho priznal, že je na tom lepšie a už dokáže o smrti svojej milovanej matky hovoriť otvorenejšie a úprimnejšie. „Dvadsať rokov mi trvalo, aby som dospel do tohto štádia. Stále je to pre mňa ťažké. Nedá sa to porovnať so zármutkom iných, pretože všetci o tom vedia, každý pozná ten príbeh, všetci ju poznajú. Pre väčšinu ľudí, ktorí stratia milovanú osobu, je to iná situácia, pretože sa môžu rozhodnúť, či sa o svoj príbeh podelia,“ hovoril pri príležitosti blížiaceho sa výročia úmrtia Diany.

Otec dvoch detí takisto zdôraznil význam rodiny. „Nedokázal by som robiť svoju prácu bez toho, aby som cítil stabilitu v rodine. Tá je pre mňa dôležitá. Chcem vychovávať svoje deti v šťastnom, stálom a bezpečnom svete, čo je pre nás oboch ako rodičov veľmi dôležité. Chcem, aby George vyrastal v normálnom svete, nechcem, aby rástol za múrmi paláca. Médiá to sťažujú, ale ja budem bojovať za to, aby mali normálny život,“ dodal princ.

Zdroj: Instagram/britishgq

VEĽKÁ BRITÁNIA/dg

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Princ George

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.