Tajné nahrávky princeznej Diany: Otvorene prehovorila o bulímii a sebapoškodzovaní

Diana a Charles na medových týždňoch v Balmore
Zdroj: Profimedia.sk

Prepisy nahrávok zverejnili v knihe o princeznej.

V roku 1991 len pár ľudí vedelo pravdu o manželstve princeznej Diany a princa Charlesa - že sa rozpadá. Syn kráľovnej Alžbety II. sa znovu zaplietol s Camillou Parker Bowlesovou. Zničená Diana sa rozhodla rozpovedať svoj príbeh autorovi Andrewovi Mortonovi, ktorý si jej rozprávanie zaznamenával na nahrávky.

Jedinou jej podmienkou bolo, že ostane v tajnosti. Kniha, ktorú Morton napísal s názvom Diana: Her True Story, sa stala senzáciou. Dvadsať rokov po princezninej smrti opäť vydal prepisy nahrávok.

Druhý prepis Dianinej spovede začína len dva dni pred ich svadbou 29. júla 1981, ktorú sledovalo viac ako 750 miliónov televíznych divákov.

Zdroj: Profimedia.sk

"Vzali sme sa v stredu. V pondelok (27. júla 1981) sme absolvovali poslednú skúšku a keď sa zapli všetky kamery, uvedomila som si, ako sa budem cítiť v svadobný deň. Úplne som sa zrútila. Tá vec s Camillou bola tým, čo to všetko zapríčinilo. Zúfalo som sa snažila byť v tomto smere vyzretá, ale nešlo to a nemohla som o tom s nikým hovoriť. Spomínam si, že môj manžel bol veľmi unavený, obaja sme boli unavení. Veľký deň sa blížil. V noci mi prišiel darček a odkaz od princa z Walesu, kde písal, že je na mňa pyšný a keď prídem pred oltár, bude tam pre mňa. Len sa mu mám pozerať do očí a všetkých odrovnám," začína rozprávanie princezná Diana.

"Večer predtým som mala záchvat bulímie. Jedla som všetko, čo som našla. Nikto nechápal, čo sa mi deje. Bolo to ako ticho pred búrkou. Bola som z toho chorá. Počas nasledujúceho rána som bola pokojná. V Clarence House sme vstávali o piatej ráno. Bola som veľmi veľmi unavená, až smrteľne pokojná. Cítila som sa ako jahňa, ktoré vedú na porážku a vedela som, že s tým nič neurobím. Davy nás povzbudzovali, ale nebola som šťastná," dodala.

Ďalej opisuje, že keď kráčala uličkou k oltáru, hľadala Camillu. Vedela, že je tam. Opisuje, že do svojho manžela bola skutočne zamilovaná a nedokázala od neho odtrhnúť zrak. Túžila len po tom, aby mal oči len pre ňu, ale vedela, že to tak nie je. Aj keď ich už zosobášili a kráčala uličkou von z katedrály, zazrela Camillu v svetlošedých šatách a klobúku so synom Tomom po boku.

Keď mladomanželia vyšli von, bol to úžasný pocit. Všetci im priali, boli za nich šťastní. Len oni neboli šťastní. Počas slávnostného jedenia dvojica spolu neprehovorila. Obaja boli z celej veci nesmierne unavení.

Diana však v sebe ešte udržiavala nádej, že bude všetko dobré. Prišla o ňu hneď na druhý deň po svadbe. Pár sa presunul do Broadlands, kde Charles stále len čítal a potom o knihách diskutovali. Diana si predstavovala medové týždne inak. Potom sa dvojica presunula na kráľovskú jachtu, kde zase musela zabávať vysokopostavených ľudí. Nemali na seba čas.

Zdroj: Profimedia.sk

U princeznej sa bulímia prejavila naplno. Zvracala aj štyrikrát denne a bola z toho unavená. V dôsledku toho sa jej často striedali nálady. Keď sa aj dvojica ocitla konečne sama, princezná sa nedokázala uvoľniť. V hlave mala stále Camillu. "Bola som ňou úplne posadnutá," prezradila Diana.

Manželia trávili dni v Balmorale, kde chodili na prechádzky. Charles Diane čítal, rozoberali rôznych autorov a vtedy bol skutočne spokojný. Keď však prišlo na rodinné obedy alebo večere, prednosť mali vždy babička s matkou a Diana bola na treťom mieste.

Psychicky to nezvládala a odišla do Londýna, kde sa podrobila liečbe. Diana totiž podľahla depresii a priznala, že si podrezala zápästia žiletkou. K princeznej povolali všetkých analytikov a psychiatrov, ktorí sa ju snažili dať dokopy. Nasadili jej vysoké dávky Vália a iné lieky. Diana s tým ale nesúhlasila a povedala si, že liekom bude trpezlivosť a to, že sa prispôsobí situácii.

Zachránilo ju aj tehotenstvo. V októbri jej oznámili, že čaká dieťa, čo ju naplnilo šťastím. Lenže potom prišla návšteva Walesu. "Všetko bolo zle. To, ako som bola oblečená, moje správanie. Do toho nevoľnosti. Svet ešte nevedel, že som tehotná. Vnímal ma len ako bledú a chorú. Charles bol nervóznejší ako ja," povedala Diana.

Ranné nevoľnosti sa spojili s bulímiou a Diana bola veľmi chorá. Stále do nej chceli pchať lieky, ale princezná sa bála, že by to ublížilo dieťaťu. Viac sa dočítate na portáli Daily Mail.VEĽKÁ BRITÁNIA/ nt

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Princ Charles

Dôležité udalosti