Zomrel člen skupiny Ztohoven Filip Crhák (†41)

Filip Crhák (†41).
Zdroj: Profimedia

Ľudia vyjadrujú sústrasť skupine Ztohoven aj na jej profile na Facebooku.

Jeden z členov českej umeleckej skupiny Ztohoven Filip Crhák, ktorý vyvesil na Pražskom hrade obrovské červené trenírky, v nedeľu zomrel. Mesiac po nehode na motocykli ho zabila embólia. O jeho úmrtí informovala na Facebooku skupina Ztohoven, napísal dnes spravodajský portál Novinky.cz.

"Stalo sa to v nedeľu v nemocnici v Beroune v dôsledku nehody, ktorú mal pred mesiacom. Zomrel na embóliu (náhle upchatie cievy)," potvrdil správu Novinkám.cz hovorca recesistickej skupiny Petr Žílka.

Ľudia vyjadrujú sústrasť skupine Ztohoven aj na jej profile na Facebooku.
Crhák spolu s Davidom Honsom a Matějom Hájkom vyliezli v septembri 2015 na Pražský hrad, kde zvesili prezidentskú štandardu a namiesto nej zavesili červené trenírky. Za tento čin boli postavení pred súd, a to viackrát.

Naposledy im tento rok v apríli sudkyňa Obvodného súdu pre Prahu 1 udelila podmienečné tresty odňatia slobody. Muži mali tiež zaplatiť škodu vo výške 63.544 českých korún (2423 eur). Členovia skupiny sa však proti verdiktu odvolali, preto ešte nie je právoplatný. Prípadom sa má zaoberať Mestský súd v Prahe, doplnil informácie portál Novinky.cz.

PRAHA/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti