Pitva odhalila šokujúce zistenie o smrti princeznej Leie z Hviezdnych vojen

Carrie Fisher preslávila rola princeznej Leie z Hviezdnych vojen
Zdroj: Profimedia.sk

Herečka užila niekoľko dní pred smrťou viacero druhov drog.

Americká herečka Carrie Fisherová, ktorá zomrela vlani v decembri vo veku 60 rokov, užila niekoľko dní pred úmrtím viacero druhov drog. Uvádza sa to v správe súdneho lekára, ktorú zverejnili v pondelok v Los Angeles.

Podľa pitevného nálezu bola Fischerová pod vplyvom kokaínu, extázy, alkoholu a iných omamných látok, keď počas letu do Los Angeles utrpela zástavu srdca. Výsledky testov naznačujú aj užitie heroínu, množstvo a čas pôsobenia však nebolo možné určiť.

Fischerová zomrela niekoľko dní po hospitalizácii v jednej z losangelských nemocníc, kam ju priviezli priamo z letiska. Úrady zverejnili prvé podrobnosti ohľadne príčiny jej úmrtia ešte v piatok, pričom spomenuli aj tzv. spánkové apnoe a srdcové ochorenie.

Dcéra niekdajšej hollywoodskej hviezdy strieborného plátna Debbie Reynoldsovej a speváka Eddieho Fishera sa preslávila ako stvárniteľka princeznej Leie z filmovej vesmírnej ságy Hviezdne vojny. V ostatnom čase venovala taktiež písaniu kníh. Infarkt ju postihol počas letu z Londýna, kde končila turné propagujúce jej knižnú novinku.

Zdroj: TASR

LOS ANGELES/TASR

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pitva

Dôležité udalosti